R.Navardauskas šįsyk ketvirtas

2013 05 21 20:17
R.Navardauskas. AFP/Scanpix nuotrauka

Prestižinių daugiadienių „Giro d‘Italia“ dviračių lenktynių šešioliktame etape Ramūnas Navardauskas („Garmin-Sharp“) dar kartą įrodė, jog priklauso dviračių sporto elitui. 238 kilometrų distancijoje, kuri driekėsi nuo Prancūzijoje esančio Vaillore regiono iki Italijos Ivrėjos miesto, lietuvis finišavo ketvirtas.

R.Navardauskas aktyviai važiavo nuo pat distancijos pradžios. Iki finišo likus kiek daugiau nei 200 kilometrų sportininkui drauge su 15 kitų dviratininkų pavyko atitrūkti nuo pagrindinės grupės. Nepaisant to, jog prie 16 dviratininkų grupelės prisijungė dar šeši, naujai suburtai lyderių grupei pavyko susikurti saugų pranašumą prieš persekiotojus.

Iki finišo likus 51 kilometrui pavojingai atitrūko amerikietis Danny Pate („Team Sky“), australas Rory Sutherlandas („Team Saxo-Tinkoff“) bei kanadietis Christianas Meieris („GreenEdge“), tačiau sėkmingai finišuoti sportininkams pritrūko jėgų, dviratininkus prisivijo ir aplenkė, o dėl etapo nugalėtojo titulo liko kovoti 17 dviratininkų.

Etapo nugalėtoju tapo ispanas Benatas Intxausti („Movistar Team“), kuriam su dar dviem dviratininkais pavyko atitrūkti iki finišo likus 3 kilometrams. Antras finišavo estas Tanelis Kangertas („Astana“), trečias – lenkas Przemyslavas Niemiecas („Lampre Merida“). R.Navardauskas nugalėtojui pralaimėjo 14 sekundžių.

Bendrojoje įskaitoje ir toliau lyderiu lieka italas Vincenzo Nibalis („Astana“), kuris 1 minute ir 26 sekundėmis lenkia australą Cadelį Evansą („BMC Racing Team“). R.Navardauskas užima 89 vietą.