R.Paškauskienę sustabdė trečioji pasaulio raketė

2013 05 15 16:03
Po motinystės atostogų į stalo tenisą grįžusi R.Paškauskienė pasaulio čempionate pasidalijo 65-128 vietą. AFP/Scanpix nuotrauka

Į pasaulio stalo teniso čempionato Prancūzijoje pagrindines varžybas patekusios dvi Lietuvos atstovės Rūta Paškauskienė ir Lina Misikonytė trečiadienį baigė kovas dėl medalių.

128 pajėgiausios planetos stalo tenininkės vakar pradėjo pagrindinių varžybų kovas. Abi mūsų šalies atstovės neprasibrovė į tolesnį etapą.

Po motinystės atostogų į didįjį sportą grįžusi R.Paškauskienė vakar 1:4 (7:14, 4:11, 11:8, 3:11, 4:11) turėjo pripažinti trečios pasaulio raketės kinės Li Xiaoxia pranašumą. L.Misikonytė varžovei iš Honkongo - Jiang Huajun - priešinosi kiek ilgiau - pralaimėta 2:4 (3:11, 5:11, 12:10, 11:9, 10:12, 8:11).

Abi lietuvės į pagrindines varžybas pateko sėkmingai įveikusios atrankos etapus. R.Paškauskienė kvalifikacinių varžybų grupėje 4:1 įveikė portugalę Catią Martins bei 4:0 - Valeriją Petrovą iš Estijos ir, užėmusi pirmąją vietą, pateko į antrąjį etapą - atrankos atkrintamąsias varžybas. Čia pirmame rate Lietuvos stalo tenisininkė 4:0 nepaliko vilčių Evai Brito iš Dominikos Respublikos, o antrame rate 4:0 nugalėjo Paulą Mediną iš Kolumbijos.

L.Misikonytė kvalifikacinių varžybų grupės turnyre 4:2 įrodė pranašumą prieš belgę Nathalie Marchetti bei 4:0 nugalėjo Nerideę Nino iš Venesuelos. Atrankos atkrintamųjų varžybų pirmame rate Lina 4:0 palaužė Nataliją Sladkovą iš Kazachstano, o mače dėl kelialapio į pagrindinį turnyrą 4:0 nugalėjo serbę Andreą Todorovič.

Tuo metu kitoms mūsų šalies atstovėms - Eglei Stuckytei, Linai Martinkei ir Vitalijai Venckutei į pagrindines varžybas iškopti nepavyko.

Mūsų šalies vyrams - Tomui Mikučiui, Alfredui Udrai, Valdui Martinkui ir Arnoldui Domeikai - sekėsi prasčiau. Į pagrindines individualias varžybas nepateko nė vienas.

Vyrų dvejetų varžybų pirmajame atrankos rate T.Mikučio ir A.Udros duetas 0:3 pralaimėjo Benoito Mavoungou ir Stellino Ntandou porai iš Juodkalnijos. Mišrių dvejetų atrankos barjerą sėkmingai įveikęs A.Udros ir E.Stuckytės duetas pirmame pagrindinio turnyro atkrintamųjų varžybų rate 1:4 pralaimėjo lenkams Robertui Florasui ir Monikai Pietkiewicz.

Mišrių dvejetų pagrindinio turnyro pirmame rate nesėkmes patyrė dar dvi Lietuvos poros - Kęstutis Žeimys ir R.Paškauskienė 2:4 pralaimėjo Lei Kou ir Gannai Gaponovai iš Ukrainos, o T.Mikutis ir L.Misikonytė 1:4 - Vengrijos porai Adamui Pattantyusui ir Georginai Potos.

Tad toliau Prancūzijoje kovos tik mūsų moterų - L.Misikonytėsir R.Paškauskienės, dvejetas, jis į pagrindinį turnyrą pateko be atrankos varžybų.

Planetos pirmenybes Prancūzijos sostinėje kovas asmeninėse varžybose pradėjo 373 moterys ir 472 vyrai iš 129 šalių.