R. Račinskas pagerino šaudymo į skraidančius taikinius šalies rekordą

2014 07 21 12:10
Rolandas Račinskas šiemet jau antrą kartą pagerino Lietuvos rekordą. Asmeninio archyvo nuotrauka

Vilniuje, LOSC šaudykloje, surengtą šaudymo į skraidančius taikinius Lietuvos čempionatą apvalioje aikštelėje laimėjo Rolandas Račinskas. Čempiono titulą apgynęs šaulys šiose varžybose pagerino pačiam priklausiusį šalies rekordą.

Apvalioje aikštelėje R. Račinskas pirmavo jau po kvalifikacinių varžybų - numušė 117 lėkštelių iš 125 ir šiemet jau antrą kartą pagerino pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą. Naujasis rekordas 3 taškais viršija minimalų olimpinį kvalifikacinį normatyvą. Antras rezultatas kvalifikacinėse varžybose buvo Germano Bogdanovo (113 tšk.), trečias - Leono Molotoko (110 tšk.).

Pusfinalyje ir finale ir vėl taikliausiai šaudė R. Račinskas. Titulą apgynęs sportininkas pusfinalyje numušė 14 iš 16 taikinių, finale - 15 iš 16. Vicečempiono vardą pelnė G.Bogdanovas, finale jis 4 taškais atsiliko nuo nugalėtojo. Bronzą iškovojo L. Molotokas, savo konkurentą Aleksandrą Mieževojų nugalėdamas 14:11.

Tranšėjinėje aikštelėje Lietuvos čempiono vardą iškovojo Donatas Blaškevičius. Kvalifikacinėse varžybose jis pataikė į 104 taikinius iš 125, pusfinalyje - 14 iš 15, finale - 11 iš 15. Ant sidabrinio prizininkų pakylos laiptelio stojo Algirdas Keršulis (104 iš 125; 14 iš 15; 8 iš 15). Kovodamas dėl bronzos medalio Virgilijus Grybė 13:9 nugalėjo Kristijoną Žemaitį.