R.Vyšniauskas Europoje pasidabino sidabru

2008 04 21 0:00
R.Vyšniauskas (kairėje) tik 5 kg nusileido Atėnų olimpiados čempionui rusui Dmitrijui Berstovui (viduryje).

Italijoje vykstančiame Europos sunkiosios atletikos čempionate sidabro medalį svorio kategorijoje iki 105 kg iškovojo Ramūnas Vyšniauskas.

Dvikovėje iškėlęs 405 kilogramus lietuvis tik 5 kg nusileido Atėnų olimpiados čempionui rusui Dmitrijui Berstovui, kuris išrovė 190 kg ir išstūmė 220 kg. Be to, R.Vyšniauskas tapo stūmimo veiksmo (220 kg) nugalėtoju, o atlikdamas rovimo veiksmą (185 kg) iškovojo mažąjį sidabro medalį. Aštuntąją vietą svorio kategorijoje iki 85 kg užėmė Artūras Skavičius.

Lietuvos atleto dvikovės rezultatas - 342 kg. Jis laimėjo antros pagal pajėgumą B grupės turnyrą. A.Skavičius rovimo veiksmu iškėlė 155 kg sveriančią štangą ir išstūmė 187 kg. Abiejose rungtyse jis buvo dešimtas. Europos čempionu šioje svorio kategorijoje tapo armėnas Tigranas Martirosjanas (377 kg), sidabras atiteko rusui Vasilijui Polovnikovui (373), bronza - bulgarui Georgi Markovui (362).

Kitiems Lietuvos sportininkams sekėsi prasčiau. Dvyliktas tarp dvidešimties svorio kategorijos iki 94 kg atletų liko Andrius Vaitkus. Jo dvikovės rezultatas - 330 kg. A.Vaitkus rovimo veiksmu iškėlė 150 kg sveriančią štangą ir šioje rungtyje buvo dvyliktas, o išstūmęs 180 kg užėmė tryliktąją poziciją.

Penkioliktąją vietą svorio kategorijoje iki 77 kg užėmė Aurimas Didžbalis. Jo dvikovės rezultatas - 287 kg. Rovimo veiksmu A.Didžbalis iškėlė 132 kg ir buvo septynioliktas, o stūmimo rungtyje užėmė penkioliktąją vietą - 155 kg. Europos čempionu tapo rusas Olegas Perepečionovas (362 kg).

Nepasisekė Donatui Anuškevičiui, kuris neiškėlė pradinio 165 kg svorio ir pasitraukė iš varžybų. Europos čempionu šioje svorio kategorijoje vėl tapo lenkas Szymonas Koleckis (397 kg), sidabras atiteko rusui Andrejui Demanovui (385 kg), bronza - kitam Rusijos atletui Muchamatui Sozajevui (384).