R.Vyšniauskas grįžo su kraičiu

2009 04 14 0:00
Iš penkių Lietuvos sunkiaatlečių tik R.Vyšniauskas užlipo ant pjedestalo.

Klaipėdietis Ramūnas Vyšniauskas iš Rumunijos sostinės Bukarešto grįžo ne tuščiomis - 32 metų sportininkas Europos sunkiosios atletikos čempionate antrus metus iš eilės tapo prizininku.

Svorio kategorijoje iki 105 kg šeštadienį R.Vyšniauskas rovimo veiksmu iškėlė 182 kg (trečias rezultatas), štangos stūmimo rungtyje įveikė 223 kg svorį (antras rezultatas) ir iš viso surinko 405 kilogramus. Tad sportininko kraityje - vienas sidabro ir du bronzos medaliai.

Tiek pat - 405 kg (181+224) iškėlė ir ukrainietis Aleksejus Torokhtiy, tačiau jis kiek lengvesnis už R.Vyšniauską (Ramūnas sveria 104,68 kg, Aleksejus - 104,24 kg), tad Ukrainos sportininkui įteiktas sidabro medalis.

Europos čempiono titulą iškovojo rusas Vladimiras Smorčkovas - 411 kg (190+221).

Kitas šioje svorio kategorijoje dalyvavęs 24 metų klaipėdietis Modestas Šimkus - 380 kg (180+200) - tarp penkiolikos sportininkų buvo aštuntas.

Praėjusių metų Europos čempionate Italijoje R.Vyšniauskas taip pat iškovojo tris medalius, tik kiek tauresnius - pelnė auksą stūmimo rungtyje, sidabrą - rovimo, o po dviejų rungčių buvo įvertintas taip pat sidabro medaliu.

Iš viso Europos čempionate Rumunijoje dalyvavo penki Lietuvos sunkiaatlečiai. Svorio kategorijoje iki 94 kg šeštąją vietą užėmė 29-erių šilutiškis Donatas Anuškevičius - 361 kg (161+200), o 27 metų klaipėdietis Romas Pangonis tarp septyniolikos dalyvių buvo vienuoliktas - 320 kg (140+180). Aukso medalis šioje svorio kategorijoje atiteko vokiečiui Jurgenas Spiebui (390 kg; 178+212).

Labiausiai nepasisekė paskutiniam mūsų šalies atstovui Egidijui Remėzai. Sunkiausioje svorio kategorijoje (per 105 kg) 26 metų lietuvis išrovė 154 kg sveriančią štangą, bet stūmime visi trys jo mėginimai buvo nesėkmingi (191 ir 192 kg).