Rankininkai garbingai pasitraukė iš kovos

2008 01 21 0:00
Per atsakomąsias rungtynes grupės lyderiai bosniai nesugebėjo sustabdyti Lietuvos rankininkų.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Lietuvos nacionalinė vyrų rankinio rinktinė 2009 metų pasaulio čempionato pirmojo atrankos etapo 5 grupės paskutinėse nieko nebelėmusiose rungtynėse Vilniaus "Siemens" arenoje šeštadienį per atsakomąsias rungtynes 39:25 (18:16) nugalėjo grupės lyderę Bosnijos ir Hercegovinos komandą ir garbingai pasitraukė iš tolesnės kovos dėl kelialapių.

Saldus kerštas.

Tai buvo saldus kerštas už neseniai patirtą pralaimėjimą išvykoje (Goraždėje pralaimėta 29:34).

Kitaip nei išvykoje, lietuviai iš pradžių labai jaudinosi - juos slėgė atsakomybė prieš savus žiūrovus. Tačiau pamažu žaidėjai įėjo į vėžes. Vadovaujami trenerio Migliaus Astrausko mūsų šalies rankininkai sėkmingai sužaidė kėlinio pabaigą - pirma dalis laimėta 18:16. Beje, išvykoje pirmas kėlinys pasibaigė tokiu pat rezultatu irgi šeimininkų naudai.

Antro kėlinio pradžioje abi komandos darė šiurkščių klaidų, bet netrukus Lietuvos rankininkai pademonstravo savo galimybes. Jie puikiai organizavo greitą puolimą, kietai gynėsi ir pamažu didino skirtumą. Kėlinio viduryje bosnių trenerio Halido Demirovičiaus paprašyta minutės pertraukėlė iš esmės nieko nepakeitė - Lietuvos rinktinė džiaugėsi įspūdinga pergale - 39:25. Paskutines 5 minutes bosnių komandos atsarginiai žaidėjai atvirai priekaištavo aikštelėje esantiems komandos draugams.

Beje, mūsų šalies rinktinėje keičiant žaidėjus prie sekretoriato susidūrė Dmitrijus Afanasjevas ir Arminas Grigėnas, - Arminui buvo prakirstas antakis. Tačiau tai nesutrukdė varėniškiui pelnyti įvarčio.

Nebuvo ko prarasti

Po rungtynių per spaudos konferenciją bosnių komandos treneris H.Demirovičius teigė nesitikėjęs tokio pralaimėjimo ir nesupratęs, kas atsitiko jo komandai antrą kėlinį. Jis teigė leidęs pažaisti visiems žaidėjams, nes jo komanda jau buvo užsitikrinusi kelialapį į kitą etapą. Lietuvių komandą H.Demirovičius apibūdino kaip jauną, tačiau labai perspektyvią.

Lietuvos rinktinės treneris M.Astrauskas po rungtynių teigė, kad ši pergalė buvo labai reikalinga ir trokštama žaidėjams. O lygindamas pirmąsias šios rinktinės rungtynes su suomiais ir paskutinį šeštadienio mačą su bosniais, treneris teigė, kad jos skiriasi kaip diena ir naktis. Pasak M.Astrausko, prie šios jaunos rinktinės pridėjus patyrusius legionierius lietuviai galėtų siekti didelių tikslų.

Perspektyvi komanda

Treneris su federacija yra pasirašęs 4 metų sutartį. Jis sieks, kad rinktinė reguliariai rinktųsi ir žaistų rungtynes. Juolab keičiasi artimiausio Europos čempionato formatas. Jis bus kaip futbolo - komandos bus skirstomos į grupes ir iš jų, be atkrintamųjų varžybų, prima ir antra pateks į finalinį etapą. Taip pat bus suburta Lietuvos klubų rinktinė, kurioje turėtų būti atrenkami Lietuvoje rungtyniaujantys žaidėjai. M.Astrauskas kuruos ir jaunesnių rinktinių pasirengimą. Treneris neslėpė minčių su šia rinktine iškovoti kelialapį ir į 2012 metų olimpines žaidynes Londone.

Komandos kapitonas vartininkas Rolandas Uoslys kalbėdamas per spaudos konferenciją sakė, kad nors rezultatas geras mūsų rinktinei ir iškovota didelė pergalė, rungtynės buvo labai sunkios.

Dar prieš šį susitikimą Lietuvos rinktinė nebeturėjo galimybių patekti į atkrintamąsias varžybas. Pirmąją vietą grupėje užsitikrino tris pergales iškovoję Bosnijos ir Hercegovinos rankininkai. Mūsiškiai liko antri. Pirmose atrankos varžybų rungtynėse Panevėžyje Lietuvos rinktinė 29:30 nusileido Suomijos rankininkams, tačiau išvykoje atsirevanšavo - 33:32, bosniai du kartus nugalėjo suomius.

Lietuva - Bosnija ir Hercegovina 39:25 (18:16)

Įvarčiai: Aidenas Malašinskas 14, Rolandas Bernatonis 8, Andrius Račkauskas 6, Robertas Švedas 3, Petras Raupėnas 2, Gintaras Cibulskis 2, Mindaugas Mažeika, Andrius Žigelis, Arminas Grigėnas ir Romas Kirveliavičius - po1;

Mirsadas Terzičius 6, Nikola Prče 4, Branislavas Obradovičius 3, Adnanas Jaskičius 3, Damiras Doboračas, Amiras Čakičius ir Adnanas Haramandičius - po 2, Muhamedas Mustafičius, Vukasinas Stojanovičius ir Muhamedas Tormanovičius - po 1.