LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIA

Rankininkai grūmėsi dėl supertaurės

2015 09 19 19:21
LŽ archyvo nuotrauka

Šeštadienį Garliavos sporto centro salė tapo svarbiausia sezono starto aikštele, kur susigrūmė dvi moterų bei vyrų rankinio komandos dėl šalies supertaurės.

Reikia pasakyti, kad Kauno „ACME-Žalgiris“ ir Kauno rajono HC „Garliava SM-CASCADA“ kolektyvų, o taip pat vyrų ekipų Klaipėdos „Dragūno“ bei Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ akistatos jau yra ne pirmos šį sezoną. Prieš tai buvusius susitikimus laimėjo šalies čempionai – kaunietės ir klaipėdiečiai, o kaip buvo dabar, kuomet kovojama dėl vertingiausių ir garbingiausių prizų prieš čempionato pradžią.

Pirmosios atsakymą pateikė moterų komandos. Gausiai ir aistringai saviškių palaikomosios Garliavos rankininkės išvisų jėgų bandė neapvilti vietos rankinio aistruolių ir joms tai puikiai pavyko. Vietos sportininkės užtikrintai rezultatu 30:23(14:14) nugalėjo šalies čempiones ir pirmą kartą klubo istorijoje pelnė supertaurę.

Nugalėtojoms net 10 taiklių metimų atliko Laima Bernatavičiūtė, 8 kartus pasižymėjo Kamilė Bušaitė, po 5 – Diana Šatkauskaitė ir Greta Rinkevičiūtė.

Žalgiriečių tarpe rezultatyvios buvo Dovilė Ilčiukaitė (7 įv.), Audinga Kniubaitė (6 įv.), Klaudija Šidlauskytė (4 įv.).

Rungtynių pradžia nieko netikėto nežadėjo. Beveik pusantro kėlinio vyko permaininga dviejų lygių varžovų dvikova. Tačiau nuo 40-tos rungtynių minutės kažkas nutiko „ACME-Žalgiris“ komandai ir jų įvarčių mašina sutriko. Devynioms minutėms užsikirtus žalgiriečių puolimui šeimininkių HC Garliava klubo veiksmai kaip tik tuo metu veikė be priekaištų. Jos pataikė keturis kartus be atsako ir išsiveržė į priekį bei sėkmingai įgytą persvarą išlaikė iki rungtynių finišo.

„Žalgirietės rungtyniavo be savo kapitonės atakų lyderės ir gynybos ramsčio Gabijos Vidūnaitės, kuri pastaruoju metu yra patyrusi traumą. Todėl labai stigo šios patyrusios žaidėjos, ypač antrajame kėlinyje kai lemiamu momentu reikėjo mobilizuoti bei sutvirtinti tarp žaidėjų gynybinius saitus, o puolime taikliai kažkam užbaigti atakas iš toli. Antrojo kėlinio pradžioje patekusios žalgirietės į giloką duobę taip iš jos ir nesugebėjo išsiropšti, o Garliavos atakų lyderės jas nuvedė į pergalę bei padovanojo sirgaliams gražią pergalę bei klubui pirmą kartą Lietuvos supertaurę“,- po finalo reziumavo mačo inspektorius Algis Mikučionis.

Vyrų susititikimas buvo ypatingai atkaklus, kova permaininga ir galiausiai dramatiška. Nors daugkartiniai Lietuvos čempionai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai dvikovos pradžioje turėjo kelių įvarčių persvarą, tačiau kauniečiai palaipsniui jiems lipo ant kulnų ir įsibėgėję antrame kėlinyje jau turėjo net 6 įvarčių (22:16) pranašumą. Tačiau po uostamiesčio rankininkų trenerio Artūro Juškėno paimtos minutės pertraukėlės reikalai pakrypo į šalies čempionų pusę. Jie per aštuonias minutes patys pelnė septynis įvarčius, tuo tarpu kauniečiams leidę tai padaryti tik kartą. Kurį laiką įsivyravus pusiausvyrai vis tik galiausiai svarstyklęs pakrypo Klaipėdos „Dragūno“ komandos naudai ir jie iškovojo šalies supertaurę minimalia vieno įvarčio (28:27) persvara.

Nugalėtojų kolektyve įvarčius pelnė - Igor Kopyšynski (7 įv.), Karolis Stropus (6 įv.), Mindaugas Meškauskas ir Mindaugas Dumčius (po 5 įv.).

Granitiečių gretose rezultatyviai rungtyniavo Paulius Šarkauskas (8 įv.) ir Paulius Orlovskis (7 įv.), Vaidas Drevinskas, Valdas Jarukas, Karolis Dambrauskas, Mantas Reinys ir Deivydas Virbauskas (po 2 įv.).

Rungtynių statistika:

Kauno raj. „HC Garliava SM-CASCADA“ – Kauno „ACME-Žalgiris“ 30:23 (14:14)

Teisėjai: V.Kijauskaitė/A.Žalienė

Inspektorius: A.Mikučionis

Įvarčiai: Laima Bernatavičiūtė 10/4, Kamilė Bušaitė 8, Diana Šatkauskaitė 5, Greta Rinkevičiūtė 5, Erika Drulytė 1, Emilė Aglinskaitė 1(HC Garliava SM-CASCADA);

Dovilė Ilčiukaitė 7/3, Audinga Kniubaitė 6, Klaudija Šidlauskytė 4/1, Daiva Drevinskienė 2,, Simona Kazlauskaitė 2, Rita Oksaitė 1, Greta Burkaitė 1 (ACME-Žalgiris).

2min.: Laima Bernatavičiūtė 2, Erika Drulytė 2(HC Garliava SM-CASCADA);

Neringa Palionytė 2 ir perspėtas treneris Antanas Skarbalius P(ACME-Žalgiris).

7m.: 4/4(HC Garliava SM-CASCADA); 5/4(ACME-Žalgiris).

Klaipėdos „Dragūnas“ – Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ 28:27 (13:14)

Teisėjai: G.Šniurevičius/L.Mykolaitis

Inspektorius: V.Gecevičius

Įvarčiai: Igor Kopyšynski 7, Karolis Stropus 6, Mindaugas Meškauskas ir Mindaugas Dumčius po 5,, Gediminas Vaitkus ir Karolis Bliuvas po 2, Lukas Juškėnas po 1(Dragūnas);

Paulius Šarkauskas 8, Paulius Orlovskis 7, Vaidas Drevinskas, Valdas Jarukas, Karolis Dambrauskas, Mantas Reinys, Deivydas Virbauskas po 2, Mindaugas Barzdenis ir Paulius Zėringis po 1(Granitas-Gaja-Karys).

2min.: Gediminas Vaitkus 2, Kęstutis Kremeris 2(Dragūnas);

Karolis Dambrauskas 2, Paulius Šarkauskas 2(Granitas-Gaja-Karys).

7m.: 2/2 (Dragūnas); 2/0(Granitas-Gaja-Karys).

Ateinantį savaitgalį Kauno „ACME-Žalgiris“ ir Kauno raj. HC „Garliava SM-CASCADA“ moterų kolektyvai stos į Baltijos lygos antrojo turo kovas, kurios vyks Kaune LSMU veterinarijos akademijos sporto salėje. Jų varžovėmis bus pajėgiausieji Baltarusijos moterų komandos „BNTU-BeLAZ“, HC „Gomel“ ir „Grodničanka“.