Rankininkėms suduotas dar vienas antausis

2009 10 20 0:00
I.Bartaševičienė (viduryje) buvo viena rezultatyviausių Lietuvos rinktinėje.

Lietuvos moterų rankinio rinktinė 2010 metų Europos čempionato atrankos turnyre patyrė antrą nesėkmę iš eilės.

Sekmadienį Panevėžyje vykusiose rungtynėse lietuvaitės net 18 įvarčių skirtumu - 24:42 (13:20) nusileido Kroatijos rinktinei.

Keturių komandų 7 grupėje Lietuvos komanda praėjusią savaitę išvykoje buvo pralaimėjusi ir Makedonijai - 24:32.

Užvakar 8 įvarčius į varžovių vartus įmetė Birutė Stellbrink, po 5 - Aušra Stankutė ir Auksė Rukaitė, 4 - Ingrida Bartaševičienė, 2 - Evelina Kalasauskaitė. Kroatijos komandoje išsiskyrė Dijana Golubič (12 įv.), Andrea Penezič (7) ir Maja Zebič (6 įvarčiai).

"Rezultatas galėjo būti kitoks, jei mesdamos į vartus žaidėjos būtų išnaudojusios dėkingas progas", - po rungtynių skundėsi moterų rinktinės treneris Rimantas Mikalauskas, - Mums trūko susižaidimo. Prieš atrankos turnyrą merginos tik kelis sykius treniravosi kartu. Nors noro kovoti netrūko, reikia pripažinti, kad mūsų meistriškumas gerokai skiriasi nuo kroačių."

"Pralaimėti 18 įvarčių - per daug. Nerealu tikėtis, kad Kroatijoje sugebėsime atsirevanšuoti didesniu skirtumu", - pripažino 2 įvarčius pelniusi ir 2 baudos minutes "užsidirbusi" Jūratė Kiškytė.

Kitos 7 grupės rungtynės tarp Olandijos ir Makedonijos rinktinių baigėsi lygiosiomis 20:20, nors olandės po pirmo kėlinio pirmavo 15:8.

Kitas atrankos rungtynes lietuvės žais kitąmet kovo 31 arba balandžio 1 dieną namie su Olandijos rinktine. Į Europos pirmenybių finalinį etapą, vyksiantį 2010 metų gruodžio 7-19 dienomis Danijoje ir Norvegijoje, pateks dvi geriausios grupės komandos.

7 grupės turnyro lentelė (rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1. Kroatija 2 2 0 0 74:47 4

2. Makedonija 2 1 1 0 52:44 3

3. Olandija 2 0 1 1 43:52 1

4. Lietuva 2 0 0 2 48:74 0