Rankininkės atsilaikė vieną kėlinį

2010 04 01 0:00
Lietuvos rankininkės (geltona apranga) strigo olandžių gynybos gniaužtuose.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Lietuvos moterų rinktinė, vakar Kaune pralaimėjusi olandėms, prarado visas viltis kovoti dėl kelialapio į Europos čempionatą.

Vakar Kauno sporto halėje per Europos rankinio čempionato 7 atrankos grupės rungtynes lietuvės 22:31 (12:15) nusileido viešnioms iš Olandijos ir dar labiau įsitvirtino grupės dugne. Tad balandžio 4 dieną Olandijos mieste Almere vyksianti atsakomoji dvikova mūsų komandai jau nieko nelems.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje vakar žaidė devynerius metus Vokietijoje rungtyniaujanti Birutė Stellbrink. Jos sąskaitoje 10 įvarčių. Auksė Rukaitė įmetė 4, Laima Bernatavičiūtė, Agnė Žukauskaitė ir Rūta Latakaitė - po 2, Sonata Vijūnaitė ir Živilė Jurgutytė - po 1. Naudingiausia žaidėja mūsų ekipoje buvo pripažinta vartininkė Vilma Gainskytė. Beje, L.Bernatavičiūtei prieš mačą buvo įteiktas geriausios 2009 metų Lietuvos rankininkės prizas.

Olandijos rinktinėje labiausiai pasižymėjo Maura Visser - 8 įvarčiai.

Pirmą kėlinį iki 24 minutės mūsų šalies rinktinė žaidė sėkmingai: pirmavo 3:1, 6:4, 9:6, 11:8. Po to mūsiškės įstrigo kibioje olandžių gynyboje, pavargo. Viešnios pradėjo vis dažniau kontratakuoti ir 27 min. rezultatą išlygino, o netrukus ir persvėrė.

Antrojo kėlinio pradžioje mūsiškės turėjo galimybę atsigriebti, nes žaidė šešios prieš keturias. Tačiau nieko nepavyko. Olandės įmetė tris įvarčius iš eilės ir atitrūko 19:14. Geriausias mūsų komandos nuovargio pavyzdys - komandos lyderė B.Stellbrink nerealizavo dviejų iš eilės 7 metrų baudinių.

Lietuvos komanda šioms rungtynėms subūrė beveik visas stipriausias žaidėjas. Dėl asmeninių priežasčių negalėjo atvykti tik Graikijoje bei Austrijoje rungtyniaujančios Aušra Stankutė ir Agnetė Grigaitė.

Tai buvo trečiasis mūsų šalies rinktinės pralaimėjimas atrankos turnyre. Praėjusį rudenį išvykoje 24:32 nusileista Makedonijai, o Panevėžyje net 18 įvarčių skirtumu - 24:42 pralaimėta Kroatijai.

VII atrankos grupės lentelė (rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Kroatija 2 2 0 0 74:47 4

2. Makedonija 2 1 1 0 52:44 3

3. Olandija 3 1 1 1 74:74 3

4. Lietuva 3 0 0 3 70:105 0