Rankininkės neatsilaikė prieš viešnias iš Makedonijos

2012 05 31 8:02

2012-ųjų Europos moterų rankinio čempionato atrankos turnyro ketvirtojoje grupėje rungtyniaujanti Lietuvos nacionalinė komanda vakar Panevėžyje neatsilaikė prieš Makedonijos rinktinę - 24:32 (14:14) ir pasitraukė iš kovos dėl kelialapio į finalinio etapo varžybas.

Andrejaus Perovo treniruojamos lietuvės pirmame kėlinyje nuolat vijosi netoli pabėgusias varžoves, kelis kartus išlygino rezultatą ir ilsėtis išėjo, kai švieslentė skelbė - 14:14.

Antrajame kėlinyje makedonės ir vėl pabėgo, vienu metu jos buvo atsiplėšusios net 5 įvarčiais (16:21), tačiau lietuvės stengėsi jų nepaleisti. Po Laimos Bernatavičiūtės įvarčių mūsiškės kelis kartus sušvelnino rezultatą (21:23, 22:24). O likus žaisti nepilnas 8 minutes Lietuvos komanda patyrė didžiulį nuostolį: L.Bernatavičiūtė uždirbo raudonąją kortelę ir baigė savo pasirodymą, tapdama rezultatyviausia rungtynių žaidėja - iš viso ji pelnė 12 įvarčių.

Kol penkios lietuvės kelias minutes žaidė prieš šešias makedones, šios atitrūko 29:22, tačiau ir išsilyginus žaidėjų skaičiui viešnios nebepaleido iniciatyvos iš rankų. Po susitikimo pabaigą skelbiančio švilpuko jos triumfavo 32:24.

Po šio pralaimėjimo grupės autsaiderė Lietuva prarado paskutinę galimybę toliau kovoti dėl vietos Europos čempionato finalinio etapo turnyre, kuris vyks gruodžio 4-16 dienomis Olandijoje. Ten pateks dvi geriausios grupės komandos. Lietuvėms dar teks atlikti vieną formalumą - šį sekmadienį išvykoje jos susikaus su grupės lydere Prancūzijos rinktine.