Rankinis: mūšis su turkais laimėtas

2007 01 15 0:00

Trečią pergalę per ketvirtąsias 2008-ųjų Europos vyrų rankinio čempionato atrankos varžybas iškovojo Lietuvos rinktinė.

Vakar Varėnoje lietuviai 35:28 (16:12) įveikė Turkiją ir gerokai padidino galimybę iškopti į kitą varžybų etapą. Jame kovos dvi stipriausios grupės komandos.

Pirmą mačo su turkais kėlinį lietuviams, kaip ir per pirmąsias rungtynes, sunkiai sekėsi atsikratyti startinio jaudulio. Tuo pasinaudoję varžovai išsiveržė į priekį. "Pradėjome aktyviau gintis, sėkmingai išnaudojome greitas atakas, o kai į aikštę, nepaisydamas pakilusios temperatūros, atėjo Dainius Skarbalius, perėmėme iniciatyvą", - pasakojo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Miglius Astrauskas. Pirmą kėlinį laimėję keturių įvarčių skirtumu lietuviai po pertraukos galutinai perėmė mačo kontrolę ir padidino pranašumą iki 10 įvarčių. Astrauskui į aikštę išleidus rečiau joje pasirodančius žaidėjus turkai šiek tiek sušvelnino skirtumą, tačiau priartėti kiek pavojingiau nepajėgė.

"Laimėjome mūšį, bet ne karą. Norėdami iškovoti pirmąją vietą grupėje turime įveikti šveicarus - tuomet galėtume tikėtis lengvesnio varžovo per atkrintamąsias varžybas", - sakė Astrauskas.

5 grupė

LIETUVA - TURKIJA 35:28 (16:12). Lietuva: Klimčiauskas 6 Rasikevičius 6, Novickis 5, Skarbalius 5.

ŠVEICARIJA - ITALIJA 27:21 (13:6).