Ratą varžybų metu keitęs R.Navardauskas finišavo dešimtas

2013 07 16 20:58
Ramūnas Navardauskas. AFP/Scanpix nuotrauka

Prancūzijoje vykstančių „Tour de France“ dviračių lenktynių šešioliktame etape sėkmingai pasirodė „Garmin Sharp“ ekipos narys Ramūnas Navardauskas. 168 km distancijoje iš Vaison-la-Romaine miesto į Gapą lietuvis finišavo dešimtas.

Lenktynes R.Navardauskas sėkmingai pradėjo nuo pat pirmųjų kilometrų. Įveikus vos tris kilometrus lietuvis atsidūrė dvidešimties dviratininkų grupėje, kuriems pavyko atitrūkti nuo persekiotojų. Nors numynus kelioliką kilometrų lyderiai buvo pavyti, R.Navardauskas atitrūko ir antrą sykį – iki finišo likus daugiau nei 130 kilometrų lietuvis atsidūrė 25 „pabėgelių“ grupėje.

Naujai susidariusi lyderių grupė nuo persekiotojų vis tolo ir likus 35 kilometrams jų persvara siekė net 10 minučių (pirmą kartą šių metų „Tour de France“ lenktynėse). Beje, įveikus daugiau nei pusę distancijos R.Navardauskas buvo priverstas sustoti, kad pasikeistų galinį ratą.

Etapo nugalėtoju tapo portugalas Alberto Rui Costa („Movistar Team“), 42 sekundėmis aplenkęs prancūzus Christophe Ribloną („Ag2r La Mondiale“) ir Arnoldą Jeannessoną („FDJ.fr“). R.Navardauskas nugalėtojui pralaimėjo 1 minute ir 4 sekundėmis.

Bendroje įskaitoje tebepirmauja britas Christopheris Froome‘as („Team Sky“), 4 minutėmis ir 14 sekundžių lenkiantis olandą Baukę Mollemą („Belkin Pro Cycling“). Lietuvos dviratininkas atsilieka 1 valanda 50 minučių ir 50 sekundžių bei užimą 100-ąją poziciją.

21 etapo daugiadienės lenktynės finišuos sekmadienį.