"Red Bull" pilotai užsiaugino sparnus

2010 10 11 0:00
Japonijos "Grand Prix" lenktynių nugalėtoju tapo S.Vettelis iš "Red Bull" (dešinėje), antras finišavo jo komandos draugas sezono lyderis M.Webberis (kairėje), trečias - F.Alonso iš "Ferrari".

Japonijoje surengtame "Formulės-1" pasaulio čempionato šešioliktajame etape vakar pergalę šventė komanda "Red Bull-Renault" - du jos nariai pirmieji kirto finišo liniją.

Japonijos "Grand Prix" lenktynėse sekmadienį triumfavo vokietis Sebastianas Vettelis. Jis 53 trasos ratus įveikė per 1.30:27,323

ir jau trečią kartą šį sezoną bei aštuntą per savo karjerą finišavo pirmas. S.Vettelis vos 0,905 sek. aplenkė antrąją vietą užėmusį šio sezono lyderį ir komandos draugą australą Marką Webberį. Trečias finišavo "Ferrari" komandos lenktynininkas ispanas Fernando Alonso (nuo lyderio atsiliko 2,721 sek.). Ketvirtas liko čempiono titulą ginantis britas Jensonas Buttonas iš "McLaren" (13,522).

Bendrojoje įskaitoje sezono lyderio poziciją išsaugojo M.Webberis, jis turi 220 taškų. Iki čempionato pabaigos likus trims etapams, australas padidino persvarą prieš artimiausius persekiotojus F.Alonso ir S.Vettelį iki 14 taškų.

Penktas sekmadienį finišavęs britas Lewisas Hamiltonas bendrojoje įskaitoje dabar turi 192 taškus ir užima ketvirtąją poziciją. Čempiono titulą ginantis kitas britas Jensonas Buttonas yra penktojoje vietoje, jis nuo lyderio atsilieka 31 tašku.

Po šešioliktojo etapo konstruktorių taurės įskaitoje lyderės pozicijoje išliko "Red Bull" komanda. Ji net 45 taškais padidino persvarą prieš "McLaren".