LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Regbio rinktinė pranoko diviziono favoritus

2017 11 07 8:00
Marius Andrijauskas (dešinėje) po pergalingų rungtynių baigė karjerą Lietuvos rinktinėje. www.regbis.lt nuotrauka

Lietuvos regbio rinktinė iškovojo svarbią pergalę Europos čempionato „Conference 1“ Šiaurės grupės turnyre. Lietuviai Panevėžyje 22:12 (19:0) nugalėjo Ukrainos komandą.

Labai sėkmingą pasirodymą Lietuvos rinktinė surengė pirmajame kėlinyje. Už kiekvieną pražangą tiksliais baudos smūgiais ukrainiečius baudė Donatas Vilimavičius, o po gražios atakos kamuolį įskaitiniame plote prispaudė Kęstutis Marcišauskas. Tuo metu lietuvių gynyba ukrainiečiams buvo neįveikiama. Pirmame kėlinyje susikrovę solidų 19 įvarčių pranašumą, antrame Lietuvos regbininkai pergalės iš rankų neišleido.

Šios rungtynės Lietuvos rinktinėje buvo paskutinės 37-erių Mariui Andrijauskui. Ilgametis Lietuvos rinktinės narys apie karjeros nacionalinėje komandoje pabaigą paskelbė dar prieš rungtynes. Paskutinėse rungtynėse M. Andrijauskas atidavė visas jėgas ir grūmėsi pasiaukojamai, o mačą baigė su mėlyne po akimi.

„Pirmame kėlinyje rungtyniavome labai gerai, drausmingai. Kiekvieną varžovų pražangą vertėme taškais bei didinome pranašumą. Po pirmo kėlinio pirmavome 19:0 ir tai lėmė mūsų pergalę. Antrame kėlinyje buvome kiek atvėsę, sunkiau įsibėgėjome, bet atsilaikėme, – kalbėjo M. Andrijauskas. – Manau, kad Lietuvos rinktinė drąsiai gali kovoti dėl patekimo į aukštesnį divizioną. Ukraina buvo stipriausia varžovė per šį ciklą, tad komanda gali įveikti likusius varžovus, tik jau be manęs.“

Šios rungtynės bus svarbios ne tik turnyrine prasme. 2010 metais Lietuvos regbininkai pasiekė pasaulio rekordą, iškovodami 18 pergalių iš eilės, o šią seriją nutraukė būtent ukrainiečiai. Šiauliuose vykusiose pasaulio čempionato atrankos rungtynėse lietuviai pralaimėjo Ukrainai 16:27 (3:20). Tad dabar Lietuvos regbininkai džiaugėsi revanšu.

Pelniusi 9 taškus, Lietuvos rinktinė tapo Šiaurės grupės lydere. Iš aukštesnio diviziono iškritusi Ukraina su 5 taškais lieka antra. Kitų metų pavasarį lietuviai savo aikštėje žais su Švedija (4 tšk.), o išvykoje – su Vengrija (2 tšk.). Turnyre dar varžosi Latvija (2 tšk.), kurią lietuviai prieš kelias dienas Jelgavoje buvo įveikę 33:19.

Konferencijos taurės varžybos Europos regbio čempionato hierarchijoje atitinka trečiąjį divizioną.