Rekordai nepadeda nuplaukti toliau

2009 07 27 0:00

Pasaulio vandens sporto šakų čempionate Italijoje prasidėjo plaukikų varžybos baseine. Lietuvos sportininkai gerino šalies rekordus, tačiau jie nepadėjo prasiskinti kelio tolyn.

XIII pasaulio vandens sporto šakų čempionate sekmadienį prasidėjo plaukikų varžybos baseine.

Pirmosios kvalifikacijoje 100 m peteliške rungtyje startavo moterys, tarp kurių buvo ir dvi Lietuvos atstovės, deja, neįveikusios atrankos barjero ir nepatekusios ir pusfinalį. Aistė Dobrovolskaitė nuotolį nuplaukė per 1 min. 2,60 sek. ir, 0,25 sek. pagerinusi Lietuvos rekordą, užėmė 61 vietą, o Gritė Apanavičiūtė, distanciją įveikusi per 1 min. 3,38 sek., liko 67-a tarp 102 atrankos varžybų dalyvių.

Tą pačią dieną A.Dobrovolskaitė pagerino ir antrą Lietuvos plaukimo rekordą, tačiau ir vėl neįveikė kvalifikacinių varžybų barjero. Moterų 200 m kompleksinio plaukimo distancijoje ji sugaišo 2 min. 24,35 sek. ir 0,29 sek. pagerino Karolinai Dryžaitei priklausiusį rekordą. Bendrojoje įskaitoje A.Dobrovolskaitė liko 50-a tarp 73 plaukikių.

Lietuviams nepavyko patekti į pusfinalį ir 50 m plaukimo vyrų varžybose, o greičiausiai plaukęs Paulius Viktoravičius sugaišo 24,62 sek. ir liko 69-as. Jam iki pusfinalio trūko net 1,14 sekundės. Rimvydas Šalčius distanciją nuplaukė per 24,92 sek. ir buvo 79-as tarp 204 atletų.

Dar vieno rekordo autorėmis tapo Lietuvos merginų 4 po 100 m laisvuoju stiliumi kvartetas - Rugilė Mileišytė, G.Apanavičiūtė, Raminta Dvariškytė ir A.Dobrovolskaitė. Lietuvės sugaišo 3 min. 54,97 sek. ir šalies rekordą pagerino 0,53 sekundės. Tačiau šis rezultatas garantavo tik 23 vietą.

Lietuvos vyrų kvartetas 4 po 100 m laisvuoju stiliumi taip pat pagerino šalies rekordą, tačiau į finalą nepateko. Vytautas Janušaitis, Paulius Viktoravičius, Mindaugas Sadauskas ir Mindaugas Margis estafetę įveikė per 3 min. 16,47 sek. ir net 1,42 sek. pagerino Lietuvos rekordą. Bendrojoje įskaitoje kvartetas užėmė 14 vietą.

Vienintelis sekmadienį nudžiugino Giedrius Titenis. Jis 100 m krūtine nuplaukė per 59,24 sek. ir, net 0,7 sek. pagerinęs pačiam priklausiusį šalies rekordą, bendrojoje įskaitoje užėmė ketvirtąją vietą bei pateko į pusfinalį.