Rekordai nepadeda

2009 07 30 0:00

Romoje (Italija) vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate vakar pagerinti dar du šalies rekordai lietuviams kelio į pusfinalį ir vėl neatvėrė.

Moterų 50 m nugara rungties kvalifikaciniame plaukime Rugilė Mileišytė nuotolį įveikė per 29,58 sek. ir, 0,46 sek. pagerinusi šalies rekordą, tarp 133 startavusiųjų užėmė 45 vietą. Iki pusfinalio Rugilei pritrūko 1,07 sekundės.

Paulius Viktoravičius kvalifikacinėse varžybose 100 m laisvuoju stiliumi nuplaukė per 48,84 sek. ir 0,01 sek. pagerino Rolandui Gimbučiui nuo 2004 metų Atėnų olimpiados priklausiusį Lietuvos rekordą. Tačiau bendrojoje įskaitoje P.Viktoravičius užėmė tik 27 vietą. Tai - jau septintas Romoje pagerintas Lietuvos rekordas.

Nesėkmingas kvalifikacinis plaukimas buvo ir vienam mūsų rinktinės lyderių Vytautui Janušaičiui - mėgstamoje 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje jis liko devynioliktas (2:00,44), iki pusfinalio pritrūko 0,38 sekundės.

Aistė Dobrovolskaitė 200 m peteliške nuplaukė per 2:22,48 ir užėmė 47 vietą tarp 56 startavusiųjų. Greičiausiai 200 m peteliške nuplaukė ir pasaulio rekordą pagerino amerikietė Mery Descenza - 2:04,14. Tai - jau šešioliktas šiame čempionate pasiektas planetos rekordas.