2010 05 31 0:00
S.Krupeckaitė pagerino jau antrą pasaulio rekordą.
EPA-ELTA nuotrauka

Tituluočiausia Lietuvos treko dviratininkė Simona Krupeckaitė dar neįsibėgėjus 2010 metų sezonui įgyvendino užsibrėžtą tikslą ir antrą kartą per savo karjerą pagerino pasaulio rekordą.

Maskvoje vykusiame Europos dviračių treko taurės etape 27 metų lietuvė šeštadienį šturmavo 200 metrų sprinto rungties planetos rekordą. Šią distanciją Simona įveikė per 10,793 sekundės, laimėjo aukso medalį ir pagerino net 17 metų gyvavusį rekordą.

Ankstesnis 200 m sprinto planetos rekordas (10,831 sek.) priklausė rusei Olgai Sliusarevai, kurį 1993 metais ji taip pat pasiekė Maskvoje.

Po rekordinio pasirodymo varžybų teisėjai pakvietė S.Krupeckaitę atlikti dopingo testą, tačiau lietuvė jį įveikė sėkmingai.

Sprinto varžybų išvakarėse vykusioje keirino rungtyje S.Krupeckaitė užėmė trečią vietą, į priekį praleidusi nugalėtoja tapusią prancūzę Clarą Sanchez ir antrą vietą užėmusią vokietę Kristiną Vogel. Šiose varžybose devinta liko Gintarė Gaivenytė, o 17 vietą tarp 24 dalyvių užėmė Rūta Deveikytė.

Kovo mėnesį Danijos sostinėje Kopenhagoje vykusiame pasaulio dviračių treko čempionate S.Krupeckaitė keirino rungtyje buvo iškovojusi aukso medalį.

Rekordinis S.Krupeckaitės sprintas Maskvoje - ne pirmasis dviratininkės karjeroje. 2009 metais planetos pirmenybėse Lenkijoje lietuvė pagerino 500 m atskiro starto rungties pasaulio rekordą. Tada distanciją S.Krupeckaitė nuvažiavo per 33,296 sekundės.