Rezultatai verčia atsigręžti į Turiną

2010 02 18 0:00
Moterų biatlono persekiojimo lenktynėse triumfavo vokietė M.Neuner (viduryje). Sidabrą iškovojo Slovakijos atstovė A.Kuzmina (kairėje), bronzą - prancūzė M.L.Brunet.
AFP/Scanpix nuotraukos

Lietuvos biatlonininkei Dianai Rasimovičiūtei Vankuverio olimpiadoje niekaip nepavyksta bent jau pakartoti prieš ketverius metus Turino žaidynėse pasiektų rezultatų.

Šeštadienį sprinto lenktynėse D.Rasimovičiūtė finišavo 25-a, o užvakar 10 km persekiojimo varžybose ji buvo tik 34-a. Prieš ketverius metus Turine sprinto varžybose Diana buvo 18-a, persekiojimo lenktynėse - 27-a.

Prašovė stovėdama.

25-erių Lietuvos biatlonininkė užvakar į trasą iššliuožė 25-a, tačiau šaudykloje prašovusi net penkis kartus prarado devynias pozicijas ir finišavo 34-a iš 57 distanciją baigusių sportininkių. Pirmą kartą olimpine čempione tapusiai 23 metų vokietei Magdalenai Neuner Diana pralaimėjo 3 min. 42,4 sek.

Pirmas dvi serijas po penkis šūvius D.Rasimovičiūtė gulomis šaudė be klaidų. Trečioje ugnies linijoje jau stovėdama lietuvė prašovė net tris, ketvirtoje - du kartus ir jai teko sukarti net penkis baudos ratus, kurių bendras ilgis sudarė 750 metrų. Po ketvirto sustojimo šaudykloje biatlonininkė smuktelėjo į 38 vietą, tačiau prieš pat finišą mūsų šalies sportininkė sugebėjo aplenkti keturias varžoves.

Persekiojimo lenktynių sidabro medalis atiteko sprinto rungtį laimėjusiai slovakei Anastasijai Kuzminai. Ji nuo nugalėtojos atsiliko 12,3 sek. Bronza džiaugėsi prancūzė Marie-Laure Brunet.

Jėgų dar liko

Po ne itin sėkmingo pasirodymo persekiojimo lenktynėse D.Rasimovičiūtė atrodė nusiminusi ir nebuvo kalbi. Tiesa, ji nekaltino nei pažliugusio sniego, nei apniukusio oro.

"Po pirmųjų sėkmingų 10 šūvių gulomis patikėjau, kad ir toliau lydės sėkmė. Prašovusi pirmą kartą, vėliau nebesusitvarkiau su jauduliu. Anksčiau dėl šaudymo stovint didelių problemų nebuvo. Apmaudu, nes šansų kovoti dėl aukštos vietos turėjau", - kalbėjo biatlonininkė.

Šį vakarą 20 val. Lietuvos laiku D.Rasimovičiūtės laukia dar vienos varžybos - moterų biatlono 15 km individualios lenktynės.

"Svarbiausia - taikliai šaudyti. O jėgų dar turiu", - rankų nenuleidžia trečioje olimpiadoje dalyvaujanti mergina.

Vakar vėlai vakare keturi Lietuvos slidininkai - Aleksejus Novoselskis, Modestas Vaičiulis, Mantas Strolia ir Irina Terentjeva - bandė laimę slidinėjimo 1,5 km sprinto lenktynėse.

Pralenkė rekordininkę

Užvakar savo pavardę į olimpiadų istoriją įrašė Pietų Korėjos sportininkė Lee Sang-Hwa. Ji tapo pirmąja moterimi savo šalyje, iškovojusia olimpinį aukso medalį 500 m greitojo čiuožimo varžybose ne trumpuoju taku. Lee Sang-Hwa distanciją įveikė per 1 min. 16,09 sek. ir 0,05 sek. aplenkė favorite laikytą keturis kartus pasaulio čempionę, planetos rekordininkę 31 metų vokietę Jenny Wolf.

"Esu truputį sukrėsta, bet laiminga, - liūdesį dėl išsprūdusio aukso bandė slėpti J.Wolf. - Olimpinis medalis yra kiekvieno sportininko svajonė dar nuo vaikystės, tad turiu teisę didžiuotis savimi."

Nėštumas - ne kliūtis

Antradienį Vankuveryje prasidėjo ir akmenslydžio varžybos, kuriose Kanados moterų rinktinės narė Kristie Moore įrodė, kad nėštumas netrukdo dalyvauti olimpinėse žaidynėse. 30 metų K.Moore jau 4,5 mėnesio ne viena, tačiau kol kas neketina nutraukti karjeros.

"Būtų keista, jei sportuočiau ir po septynių mėnesių. Kol kas nėštumas man netrukdo. Mano motina Heather Thornton taip pat žaidė akmenslydį būdama nėščia", - tvirtino kanadietė.

Ji nėra pirmoji kūdikio besilaukianti žiemos olimpinių žaidynių dalyvė. 1920 metais Antverpene dailiojo čiuožimo atstovė švedė Magda Julin arenoje pasirodė būdama nėščia jau tris mėnesius, o prieš ketverius metus Turine vokietė skeletonininkė Diana Sartor lenktyniavo su varžovėmis nepaisydama antro nėštumo mėnesio.

Skaudus smūgis latviams

Užvakar prasidėjo dvylikos komandų ledo ritulio turnyras. Keturių ekipų A grupės lydere tapo auksą namie siekianti iškovoti Kanados rinktinė, kuri Turino žaidynėse liko septinta. Antradienį kanadiečiai 8:0 (0:0, 3:0, 5:0) nugalėjo Norvegijos ledo ritulininkus. Prieš ketverius metus Turine be medalių likusi (4 vieta) Rusijos rinktinė pirmąsias B grupės rungtynes 8:2 (3:0, 1:0, 4:2) laimėjo prieš Latvijos komandą, kuri 2006-ųjų olimpiadoje liko dvylikta.

Incidentas per koncertą

Antradienio vakarą pakilią olimpinių žaidynių nuotaiką aptemdė nemalonus incidentas, įvykęs per roko grupės "Alexisonfire" koncertą Vankuveryje. Miniai žmonių plūstelėjus į renginį, neatlaikė ir sugriuvo speciali užtvara. Sužeista 19 žmonių. 9 iš jų nugabenti į ligoninę, vienam lūžo koja. Po incidento koncertas buvo atšauktas.

Šią šventę rengė Kanados vyriausybės finansuojama organizacija "LiveCity Vancouver". Miesto centre ji sporto aistruoliams įrengė specialią zoną, kur jie gali stebėti varžybų transliacijas ir koncertus.