Ričardas pakartojo sėkmę

2010 09 01 0:00
R.Berankis "US Open" aikštynuose jaučiasi tvirtas.

Pajėgiausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis antrą kartą šiemet pateko į Didžiojo kirčio serijos turnyro pagrindinių varžybų antrąjį ratą.

124 vietą ATP reitinge užimantis 20-metis lietuvis sėkmingai pradėjo Niujorke vykstančias "US Open" varžybas. Pirmajame varžybų rate pirmadienį R.Berankis 6:4, 6:7 (5:7), 6:3, 6:2 nugalėjo 23-ejų amerikietį Ryaną Sweetingą (ATP-113). Lietuvos tenisininkas šią vasarą jau žaidė Didžiojo kirčio serijos turnyro Vimbldone antrajame rate.

"Jausmas - neapsakomas. Prieš keletą metų čia man nepavyko įveikti atrankos barjero. Antras kartas pavyko puikiai", - po pergalės Niujorke džiaugėsi R.Berankis.

"US Open" rengėjai prisiminė, kad šis lietuvis prieš trejus metus Niujorke triumfavo jaunių čempionate.

"17 metų vis dar esi vaikas, palyginti su tais vyrukais, kurie žaidžia pagrindiniame turnyre. Skiriasi ir fizinė parengtis, ir psichologiniai niuansai", - 2007 ir 2010 metus lygino R.Berankis.

Antrajame "US Open" varžybų rate lietuvio laukia dvikova su 29-erių australu Juergenu Melzeriu, jis ATP reitinge užima aukštą 15 vietą. Australas pirmajame rate 6:4, 6:2, 3:6, 4:6, 6:2 įveikė 27-erių rusą Dmitrijų Tursunovą (ATP-481).

J.Melzeris šiemet išgarsėjo Didžiojo kirčio serijos turnyre "Roland Garros", vykusiame Paryžiuje. Ten ketvirtfinalyje jis nugalėjo serbą Novaką Djokovičių, o pusfinalyje pralaimėjo dabartiniam ATP reitingo lyderiui ispanui Rafaeliui Nadaliui.

"Niekada nenuleidžiu galvos, sunkiai dirbu ir kovoju", - iš anksto baltos vėliavos nekėlė R.Berankis.

Nugalėjęs R.Sweetingą Lietuvos tenisininkas užsitikrino 70 ATP reitingo taškų ir 31 tūkst. JAV dolerių čekį. "US Open" varžybų prizinį fondą sudaro 23,6 mln. JAV dolerių.