Riedulininkai Rio žaidynėse rengiasi dvikovai su kanadiečiais

2016 09 14 13:58
Kanados riedulininkai A grupėje iškovojo vieną pergalę ir užėmė ketvirtąją vietą. Reuters/Scanpix nuotrauka

Pergalių seriją Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių vyrų aklųjų riedulio turnyre pratęsė jau anksčiau vietą ketvirtfinalyje užsitikrinusi Lietuvos rinktinė.

Per paskutines B grupės rungtynes mūsų atletai 5:3 (2:0) palaužė Europos čempionę Turkiją ir iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Mantas Panovas, po vieną – Nerijus Montvydas, Justas Pažarauskas ir Genrikas Pavliukianecas.

„Vis dar norisi, kad žaidėjai neskubėtų, padarytų iki pabaigos tai, ką sumąstėme ir tarėmės. Nes jeigu vieną įvartį praleisi, gali ir iki dvikovos pabaigos nesurasti galimybės atsakyti tuo pačiu. Todėl svarbu padaryti tai, ką darėme per treniruotes“, – po grupės varžybų kalbėjo Lietuvos riedulininkų vyriausiasis treneris Karolis Levickis.

B grupėje mūsiškiai dar nugalėjo Suomiją (13:6), JAV (8:7) ir Kiniją (9:6).

Iš B grupės į ketvirtfinalį neiškopė Londono parolimpinių žaidynių čempionė Suomijos rinktinė. Paskutiniame ture ji 11:7 (10:2) įveikė Kinijos komandą, tačiau grupėje liko tik penkta.

Jau trečiadienį Lietuvos aklieji riedulininkai ketvirtfinalyje žais su ketvirtąją vietą A grupėje užėmusia Kanados komanda.

„Ketvirtfinalyje varžovo nepasirinksi. Daug ką lems psichologija – kaip būsi nusiteikęs, kaip vykdysi trenerio nurodymus, taip pat gynyba ir, aišku, sėkmė“, – tikino K. Levickis.

Ketvirtfinalio poros yra tokios: JAV – Vokietija, Švedija – Turkija, Brazilija – Kinija.

A grupėje be pralaimėjimų, kaip ir lietuviai, žygiavo žaidynių šeimininkė Brazilijos rinktinė.

Pergalės atveju pusfinalyje lietuviai kovotų su švedų ir turkų poros nugalėtoja.

Vėlų trečiadienio vakarą Rio de Žaneiro parolimpiadoje į kovą stos vienintelį apdovanojimą Lietuvai iškovojęs lengvaatletis Mindaugas Bilius. Sidabro medalį pelnęs disko metimo rungtyje, šįkart laimę jis bandys rutulio stūmimo varžybose.

Ketvirtadienį 100 m laisvuoju stiliumi plauks Edgaras Matakas, o Kęstutis Skučas dalyvaus 1500 m vežimėlių lenktynėse.

Po šešių Rio de Žaneiro žaidynių dienų Lietuvos rinktinė komandų rikiuotėje 63 vietą dalijasi su Etiopijos bei Kataro atstovais. Pirmojoje pozicijoje įsitvirtinusių Kinijos parolimpiečių sąskaitoje jau 147 medaliai – 63 aukso, 51 sidabro ir 33 bronzos. Antrąją vietą su 75 (34, 18, 23) apdovanojimais užima Didžiosios Britanijos sportininkai, o treti yra Ukrainos sportininkai, pelnę 72 (27, 21, 24) medalius. Iš viso apdovanojimus iškovojo 78 valstybių atletai.