Prieš antrojo etapo dvikovas FIBA vadovai
G.Petronytei įteikė geriausios 2008 metų
jaunosios Europos krepšininkės prizą.
Irmanto Sidarevičiaus (ELTA) nuotrauka

Europos moterų krepšinio čempionato pradžioje nugalėjusi serbes, vėliau Lietuvos rinktinė patyrė keturis pralaimėjimus iš eilės ir turi tik teorinių galimybių patekti į ketvirtfinalį.

Latvijoje vykstančiose Europos pirmenybėse lietuvės per antrojo etapo varžybas F grupėje patyrė dvi nesėkmes, kurios sukomplikavo mūsiškių šansus patekti į kitą etapą.

Penktadienį lietuvės apmaudžiai 55:57 pralaimėjo Prancūzijos rinktinei, o vakar nesugebėta įveikti ir autsaiderių baltarusių - nusileista 55:61. E grupėje mūsų krepšininkės toliau žengia be pergalių, o norint patekti į atkrintamąsias varžybas reikia, kad aplinkybės susiklostytų palankiai: kad antradienį būtų įveiktos baltarusės ir kad mūsų krepšininkės antradienį itales nugalėtų bent 8 taškų skirtumu.

Priartėjo, bet neaplenkė.

Rungtynių su baltarusėmis pirmasis ketvirtis, naudingai pasibaigęs varžovėms (12:11), nieko blogo nežadėjo. Tačiau antrasis kėlinys tapo lūžio momentu - iki didžiosios pertraukos Baltarusijos krepšininkės pabėgo 37:23, o trečiojo kėlinio pradžioje pasiekė 16 taškų skirtumą (39:23).

Per paskutines dešimt minučių po Eglės Staknevičienės ir Rimos Valentienės tritaškių lietuvės priartėjo iki 3 taškų - 35 min. 50:53. Tačiau galimybe dar labiau sumažinti skirtumą mūsiškės nepasinaudojo, o varžovės, pataikiusios du tritaškius iš eilės, iškovojo pirmą pergalę.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė 17 taškų surinkusi E.Staknevičienė, 12 pelnė Sandra Valužytė. Iš baltarusių geriausiai sekėsi Natalijai Trofimovai (16 tšk.) bei dvigubą dublį atlikusiai Jelenai Levčenkai - 13 tšk. ir 14 atkovotų kamuolių.

Nesurengė lemiamos atakos

Penktadienį Lietuvos komanda buvo arti pergalės prieš prancūzes, tačiau ir tądien sėkmė nuo mūsiškių nusisuko. 38 minutes pirmavusios Rūtenio Paulausko auklėtinės 55:57 nusileido Prancūzijos komandai. 17 taškų į varžovių krepšį įmetė Agnė Čiūdarienė, 15 - Aušra Bimbaitė. Trečią pergalę iškovojusių prancūzių ekipoje išsiskyrė 18 taškų pelniusi Sandrine Gruda.

Iki susitikimo pabaigos likus žaisti pustrečios minutės Lietuvos rinktinė pirmavo keturiais taškais (55:51), tačiau per likusį laiką taškus pelnė tik prancūzės. Mūsiškės paskutines 37 sekundes turėjo galimybių bent išlyginti rezultatą, tačiau žaidėjos nesugebėjo net mesti į krepšį, o mūsų komandos viltis išsigelbėti palaidojo R.Valentienės klaida.

Po susitikimo R.Paulauskas interneto svetainei krepsinis.net pažymėjo, kad jo auklėtinės nepajėgė sulaikyti prancūzių lyderės Sandrine's Grudos: "Fiziškai nepajėgėme sustabdyti S.Grudos, kuri yra ypač stipri žaidėja. Po krepšiais lemiamu momentu ji žaidė puikiai. Taip pat sunkiai sekėsi ją stabdyti ir ginantis."

Pasak stratego, rungtynių pabaigoje puldamos lietuvės daug ir brangiai klydo. "Žaidėjos sutriko, o tos krepšininkės, kurios lemiamomis akimirkomis turėjo įmesti, to nepadarė", - teigė R.Paulauskas.

Prieš dvikovą su prancūzėmis mūsų ekipos vidurio puolėjai Gintarei Petronytei buvo įteiktas geriausios 2008 metų jaunosios Europos krepšininkės prizas.

E grupė

Latvija - Slovakija 69:78 (17:15, 19:17, 17:29, 16:17)

Ispanija - Lenkija 67:55 (13:15, 18:24, 22:6, 14:10)

Graikija - Čekija 62:45 (16:11, 14:11, 12:16, 20:7)

F grupė

Lietuva - Prancūzija 55:57 (14:15, 22:12, 12:15, 7:15). Lietuva: A.Čiūdarienė 17, A.Bimbaitė 15, S.Valužytė 10, G.Petronytė 7, R.Valentienė ir E.Staknevičienė - po 3; Prancūzija: S.Gruda 18, I.Yacoubou-Dehoui, E.Hermouet ir E.Ndongue - po 8.

Lietuva - Baltarusija 55:61 (11:12, 12:25, 16:13, 16:11). Lietuva: E.Staknevičienė 17, S.Valužytė 12, A.Čiūdarienė 6, A.Bimbaitė, R.Valentienė, D.Staugaitienė ir G.Petronytė - po 5; Baltarusija: N.Trofimova 16, J.Levčenka 13 (14 atk. kam.), A.Veremejenka 12.

Rusija - Baltarusija 66:51 (18:15, 14:8, 18:13, 16:15).

Turkija - Italija 64:59 (20:16, 13:8, 18:15, 13:20).