Rio baseine plaukikai gerina planetos rekordus

2016 08 08 13:06
Amerikietis Michaelas Phelpsas (kairėje) savo kraityje turi jau devyniolika olimpinių aukso medalių. Reuters/Scanpix nuotrauka

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse sekmadienį plaukikai švedė Sarah Sjostrom, amerikietė Katie Ledecky ir britas Adamas Peaty pagerino patiems priklausiusius pasaulio rekordus.

Vyrų 100 m plaukimo krūtine finale 21-erių A. Peaty nuotolį įveikė per 57,13 sek. ir 0,42 sek. pagerino pasaulio rekordą, kuris jam priklausė po šeštadienį vykusių atrankos varžybų. Sidabro medalis atiteko pietų afrikiečiui Cameronui van der Burghui (58,69 sek.), bronzos – amerikiečiui Cody Milleriui (58,87 sek.).

Moterų 100 m plaukimo peteliške finale greičiausiai finišavo S. Sjostrom, distanciją įveikusi per 55,48 sek. Tai 0,16 sek. greičiau už pačiai priklausiusį pasaulio rekordą, paseiktą praėjusiais metais pasaulio čempionate Kazanėje (Rusija). Antrąją vietą šioje rungtyje užėmė šešiolikmetė kanadientė Penny Oleksiak (56,46 sek.), trečiąją – amerikietė Dana Vollmer (56,63 sek.).

Moterų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalas taip pat pažymėtas planetos rekordu. Jo autorė – olimpine čempione tapusi K. Ledecky. Ji distanciją įveikė per 3 min. 56,46 sek. ir 1,91 sek. pagerino pačiai prieš dvejus metus pasiektą rekordą. Sidabro medaliu tenkinosi britė Jazz Carlin (4:01,92), o bronza atiteko amerikietei Leah Smith (4:01,92).

Plaukimo vakaras sekmadienį baigtas vyrų estafečių 4x100 m laisvuoju stiliumi varžybomis. Čia greičiausias buvo JAV kvartetas (Caelebas Dresselis, Michaelas Phelpsas, Ryanas Heldas ir Nathanas Adrianas). Nugalėtojų laikas – 3 min. 9,92 sek. Įdomu, kad 31-erių M. Phelpsas olimpiniu čempionu tapo jau devynioliktą kartą, o iš viso jis yra pelnęs jau 23 olimpinius medalius.