RS-280 jachtų klasės taurę iškovojo ,,Arabela“

2011 10 17 13:38

Savaitgalį pasibaigusias pagrindines 2011 m. RS-280 jachtų klasės varžybas – ASUS taurę laimėjo kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama „Arabelos“ įgula: Klaudio Kliučinskas, Rimantas Vilkas, Regimantas Buožius ir Vilius Šiugždinis.

Per penkis mėnesius įvyko trisdešimt ASUS RS-280 jachtų klasės taurės plaukimų, iš kurių net 15 laimėjo taurės nugalėtojai - „Arabela“ įgula. Dešimtyje plaukimų jie finišavo antri, keturis kartus buvo treti, o iš viso taurės varžybose surinko 35 baudos taškus, pranešė organizatoriai.

Bekompromisė kova visą sezoną vyko tarp „Arabela“ ir „Raganosis-Finasta“ įgulų. Pastaroji, vadovaujama kapitono Sauliaus Pajarsko, antrą vietą užėmė surinkusi 43 baudos taškus. Komanda šventė 11 pergalių, dešimt kartų finišavo antri ir keturis kartus – treti. „Raganosis-Finasta“ įgulą sudaro Algirdas Umbrasas, Gintas Milevičius, Arvydas Drąsutavičius ir Raimundas Daubaras.

Trečiąją vietą iškovojo jachtos „Yomayo“ įgula, vadovaujama kapitono Pauliaus Jeršovo. Per visus ASUS RS-280 jachtų klasės taurės plaukimus, ji surinko 89 baudos taškus. „Yomayo“ komanda (Gintautas Kalaušis, Arūnas Kalaušis, Rytis Šabūnas , Deivis Galaburda ir Vygintas Mikelevičius) laimėjo tris plaukimus, vieną kartą finišavo antri ir aštuonis buvo treti.

Nuo jų vos 4 baudos taškais atsiliko kapitono Šarūno Abraičio vadovaujama „Horno“ įgula (93 baudos taškai). Kiti dalyviai laimėtojų lentelėje išsirikiavo taip:

5 vieta – jachta „Knygų klubas“ (kap. Gediminas Sirvidas) – 117 baudos taškų,

6 vieta – jachta „ Alfeta“ (kap. Aidas Margis) – 138 baudos taškai,

7 vieta – jachta „Barta“ (kap. Giedrius Tomas Jarmalavičius) – 139 baudos taškai,

8 vieta – jachta „Presto“ (kap. Rokas Kabašinskas) - 217 baudos taškų.

„Žurnalistų“ regatoje, kurioje RS-280 klasės jachtomis lenktyniavo Lietuvos žurnalistų komandos, nugalėtojais tapo TV3 atstovai, varžybose dalyvavę su „Arabela“. Jie per šešis įskaitinius 2011 m. plaukimus surinko 7 baudos taškus. Tik vienu tašku atsiliko ir antrą vietą iškovojo „Verslo žinių“ žurnalistų komanda su jachta „Hornas“ (kap. Šarūnas Abraitis). Trečioji vieta atiteko „Delfi“ komandai, plaukusiai jachta „Barta“ (kap. Giedrius T. Jarmalavičius) - 19 baudos taškų.