Rungtynių maratonas baigtas lygiosiomis

2012 06 09 8:21

Lietuvos nacionalinės rinktinės futbolininkai po kontrolinių dvikovų maratono grįžo namo nesusigadinę nuotaikos.

Ketvirtadienį svečiuose lietuviai 1:1 sužaidė su Baltarusijos komanda. Tai buvo ketvirtos mūsų ekipos rungtynės per dešimt dienų.

Baltarusijos komanda, kurios gretose žaidė ir natūralizuotas brazilas Renanas Bressanas, buvo aktyvesnė nuo rungtynių pradžios, tačiau lietuvių gynyba ir vartininkas susitvarkė su užduotimis. 43 minutę Vytautas Lukša netoli baudos aikštelės atkovojo kamuolį ir perdavė jį saugui Ramūnui Radavičiui, o šis sau neįprastu smūgiu dešine koja pasiuntė kamuolį virš vartininko Jurijaus Žaunovo.

"Gavęs kamuolį susistabdžiau ir mušiau, daugiau nebuvo ką daryti. Pataikiau, nors mušiau neįprastai - dešine, o ne kaire koja. Malonu įmušti pirmąjį įvartį rinktinėje", - po dvikovos sakė R.Radavičius.

Po pertraukos baltarusiai daug kontroliavo kamuolį, o 79 minutę po kampinio jie išlygino rezultatą, kai Stanislavo Drahuno galva smūgiuotas kamuolys atsimušė nuo virpsto ir įlėkė į tinklą - 1:1.

"Apmaudžiai praleistas įvartis. Leidome varžovui mušti, o ant linijos stovintis mūsiškis nepataikė į kamuolį. Bet futbole taip jau būna", - komandos draugų nekaltino gynėjas Vytautas Andriuškevičius.

Tai buvo antrosios Lietuvos rinktinės lygiosios Baltarusijoje per komandos istoriją, skelbia Lietuvos futbolo federacijos internetinė svetainė. Iš trijų iki tol ten žaistų rungtynių mūsiškiai dvejas buvo pralaimėję.

Rinktinės vyriausiasis treneris Csaba Laszlo po dvikovos buvo patenkintas komandos drausme, bet apgailestavo dėl išsprūdusios pergalės.

"Visas rungtynes gerai laikėmės taktinio plano, bet, padarę mažą klaidą antro kėlinio pabaigoje, praleidome įvartį. Rezultatas geras, jis suteikia šiek tiek daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ateičiai, - kalbėjo strategas. - Nuvylė viena: daug dirbome šlifuodami standartines situacijas, visi žaidėjai žinojo, kur kas turi būti, tačiau įvartį praleidome po kampinio."

Per dešimt dienų sužaistos ketverios rungtynės (praėjusią savaitę lietuviai žaidė su Rusija, Latvija ir Estija) - vienas įtempčiausių rinktinės draugiškų susitikimų ciklų po nepriklausomybės atkūrimo. Tiek dvikovų per tokį laiko tarpą lietuviai sužaidė tik 2008-ųjų vasarą, komandai vadovaujant Algimantui Liubinskui.

Kitas kontrolines rungtynes Lietuvos komanda žais rugpjūčio 15 dieną Makedonijoje. Tai bus paskutinė repeticija prieš rudenį startuojančias 2014 metų Pasaulio čempionato atrankos kovas: rugsėjo 7 dieną namie su Slovakija ir rugsėjo 11-ąją išvykoje su Graikija.

STATISTIKA

Baltarusija - Lietuva 1:1 (0:1). Minsko "Dinamo" stadionas. Teisėjas - Igoris Satchi (Moldova). Įvarčiai: S.Drahunas 79 min.; R.Radavičius 43.

Lietuva: Saulius Klevinskas, Vytautas Andriuškevičius, Tomas Mikuckis, Tadas Kijanskas, Valdemaras Borovskis (57 min. Georgas Freidgeimas), Marius Papšys (69 min. Egidijus Vaitkūnas), Mindaugas Panka, Linas Pilibaitis (83 min. Gediminas Vičius), Vytautas Lukša (90+4 min. Algis Jankauskas), Ramūnas Radavičius (77 min. Mantas Kuklys), Andrius Velička (87 min. Deivydas Matulevičius).