Rusės ir čekės vėl aiškinsis santykius

2011 07 01 0:00
Latvė E.Babkina (dešinėje) įstrigo rusės M.Stepanovos gynyboje.

Europos moterų krepšinio čempionate ketvirtfinalio barjerą pirmosios įveikė Rusijos ir Čekijos rinktinės. Jos šį vakarą susikaus pirmenybių pusfinalyje.

Šios rinktinės jau kovėsi E grupės varžybose. Tuomet rusės šventė įtikinamą pergalę rezultatu 69:55.

Vakar vakare įvyko dar du ketvirtfinalio susitikimai. Juodkalnija kovojo su Turkija, o lietuvaitės mėgino palaužti čempionių titulą ginančias Prancūzijos krepšininkes.

Latvės išsikvėpė

Rusijos komanda ketvirtfinalyje 83:72 nugalėjo Latvijos sportininkes. Šios labai prastai sužaidė pirmąją susitikimo dalį: atsainiai gynėsi, paliko varžovėms daug erdvės po krepšiu ir leido joms atsikovoti daug kamuolių. Per du kėlinius rusės įmetė net 48 taškus, latvės - tik 37. Atitrūkti Rusijos komandai padėjo ir pavydėtinas taiklumas - jos pataikė pirmuosius šešis mestus tritaškius.

Po pertraukos latvės mėgino vytis varžoves, tačiau joms sutrukdė nuovargis. Šiame čempionate per visas 7 rungtynes žaidė tik septynios Latvijos rinktinės krepšininkės. Kitos rungtyniauja epizodiškai. Aštunta pagal žaidimo laiką Aija Putnina per 5 rungtynes aikštelėje praleido tik 26 minutes.

Po pralaimėjimo Latvijos rinktinės treneris George'as Dikeoulakos savo komandai priekaištų neturėjo: "Jos stengėsi kaip galėjo. Žaisdamos jos degė aistra ir noru laimėti, tačiau nėra tokios patyrusios, kad nugalėtų ruses."

Rusijos rinktinės gynėja Ilona Korstin pastebėjo, kad jų komandai būtina gerinti žaidimą gynyboje: "Turime žaidėjų, kurios gali pelnyti 15 taškų ir daugiau. Galingu puolimu nugalėjome latves. Tačiau rungtynėse su čekėmis reikės atidžiau gintis."

Čekės smogė po pertraukos

Kitame ketvirtfinalyje Čekijos rinktinė 16 taškų skirtumu (79:63) nugalėjo kroates, tačiau pergalė nebuvo tokia lengva, kaip gali pasirodyti žiūrint statistiką.

Čekės nuo varžovių mėgino atitrūkti jau dvikovos pradžioje. 14-tą minutę pasaulio vicečempionės nutolo 32:15, bet 14 iš eilės be atsako kroačių pelnytų taškų atgaivino intrigą. Lemiama tapo atkarpa trečiajame kėlinyje. Jam įpusėjus čekės pirmavo 45:40. Tada per 6 minutes favoritės sugebėjo surengti uraganišką spurtą 22:0 ir tada tapo nebepavejamos - 67:40. Pralaimėjusios kroatės klydo palyginti mažai - 14 kartų, bet Čekijos komanda kamuolį prarado vos 7 sykius.

"Svarbu, kad ne tik patekome į pusfinalį, bet ir garantavome sau vietą papildomame atrankos turnyre į olimpiadą, - tvirtino Čekijos rinktinės treneris Luboras Blažekas. - Manau, kad pralaimėjimas Rusijai grupės varžybų etape išėjo į naudą. Žaidėjos suprato, kad be motyvacijos ir nusiteikimo pergalių nepasieks."

Ketvirtfinalyje pralaimėjusios Latvijos ir Kroatijos rinktinės vakar susitiko rungtynėse dėl 5-8 vietų.

Latvija - Rusija 72:83 (18:23, 19:25, 18:17, 17:18). E.Babkina 21, K.Karklina 18, Z.Tamane 10, S.Niedola 7; E.Daniločkina 18, M.Kuzina 16, O.Artiošina 15, M.Stepanova 10.

Čekija - Kroatija 79:63 (21:13, 15:16, 31:11, 12:23). E.Vitečkova 17, P.Kulichova 14, K.Elhotova 13, V.Bortelova 9; S.Mandir 27, I.Sliškovič ir A.Misura po 9. J.Ivezič 6.