Rusijos ledo ritulininkai - absoliutūs čempionato lyderiai

2014 05 15 12:01
Rusai net 7 kartus sėkmingai atakavo Kazachstano rinktinės (mėlyna apranga) vartus. AFP/Scanpix nuotrauka

Baltarusijos sostinėje vykstančiame šešiolikos komandų pasaulio vyrų ledo ritulio čempionate ketvirtą pergalę iš eilės iškovojo absoliuti turnyro lyderė Rusijos rinktinė.

Pernai pasaulio čempionate šešta likusi Rusijos komanda sėkmingai bando susigrąžinti prarastą autoritetą. B grupėje žaidžiantys rusai trečiadienio vėlų vakarą 7:2 (1:0, 3:0, 3:2) laimėjo prieš grupės autsaiderę Kazachstano rinktinę ir dabar vienintelė yra surinkusi maksimumą taškų - 9. Tuo pačiu metu vakar vykusioje ketvirto turo A grupės dvikovoje Slovakija (4 tšk.) šventė pergalę 5:2 (2:2, 1:0, 2:0) prieš Norvegiją (6 tšk.). Ankstesnėse trečiadienio varžybose A grupėje Čekija (6 tšk.) nugalėjo Italiją (3 tšk.) - 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), o B grupėje žaidžianti pasaulio vicečempionė Šveicarijos rinktinė (3 tšk.) triumfavo prieš Vokietiją (5 tšk.) - 3:2 (1:1, 2:1, 0:0).

Paskutinės ketvirto turo rungtynės bus žaidžiamos šiandien. Įdomiausios dvikovos vyks B grupėje: praėjusio pasaulio čempionato bronzinė prizininkė JAV (6 tšk.) stos prieš Latviją (6), Suomija (3 tšk.) – prieš turnyro šeimininkę Baltarusiją (6 tšk.). A grupėje Kanada (7 tšk.) kausis su Danija (3 tšk.), pasaulio čempionės titulą ginanti Švedija (8 tšk.) – su Prancūzija (5 tšk.).

Keturios geriausios kiekvienos grupės komandos pateks į ketvirtfinalį.

A grupė

(rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)