Rūta greičiausia!

2012 12 15 19:10
R.Meilutytė aplenkė visas varžoves ir iškovojo antrąjį pasaulio čempionato auksą./Reuters/Scanpix nuotrauka

Pagerinusi pasaulio čempionatų ir Europos rekordus, Rūta Meilutytė iškovojo dar vieną pasaulio pirmenybių auksą. Šįsyk ji buvo stipriausia 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje.

Distanciją Rūta įveikė per 1 min. 3,52 sek.

Antra liko jamaikietė Alia Atkinson, 100 metrų nuplaukusi per 1 min. 3,80 sek. Bronzos medalį iškovojo danė Rikke Moeller Pedersen (1 min. 4,05 sek.).

Lietuvos plaukikė pirmavo visą distanciją. Geriausiai startavusi, po 50 metrų ji plaukė greičiau net už pasaulio rekordo grafiką. Jėgos R.Meilutytės neapleido ir antroje distancijos pusėje - Rūta finišavo pirma.

Penktadienį vykusiame šios rungties pusfinalyje penkiolikmetės rezultatas buvo antras.

Antrajame pusfinalio plaukime startavusi sportininkė 100 metrų distanciją įveikė per 1 min. 4,81 sek.

Už ją geriau pasirodė pirmajame plaukime startavusi danė R.Moeller Pedersen. Nuplaukusi distanciją per 1 min. 4,11 sek., ji pagerino šios rungties Europos rekordą.

Tai jau trečias R.Meilutytės medalis šiame čempionate. Prieš tai ji iškovojo auksą 50 metrų plaukimo krūtine ir sidabrą 100 metrų kompleksinio plaukimo rungtyse.

Šeštadienio vakarą dviejuose pusfinalio plaukimuose dalyvavo kitas Lietuvos plaukimo rinktinės narys Mindaugas Sadauskas.

Plaukimai jam nesusiklostė sėkmingai. 100 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje jo rezultatas buvo 48,50 sek., 100 metrų kompleksinio plaukimo rungtyje - 54,85 sek. Abiejose rungtyse tarp pusfinalio dalyvių lietuvis liko 16-as ir į finalus nepateko.

Stambule vykstančiame pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionate dalyvauja dar keturi Lietuvos sportininkai: Raminta Dvariškytė, Vaidotas Blažys, Danas Rapšys ir Giedrius Titenis.

Šiame čempionate varžomasi 25 metrų ilgio baseine. Olimpinio baseino ilgis - 50 metrų.