Rūta Meilutytė - pasaulio čempionė!

2012 12 13 19:23
Olimpinė čempionė R.Meilutytė iškovojo ir pasaulio pirmenybių auksą./Reuters/Scanpix nuotrauka

Darkart pagerinusi pasaulio čempionatų ir Europos rekordą, Rūta Meilutytė tapo pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionato 50 metrų plaukimo krūtine rungties nugalėtoja. R.Meilutytė taip pat pateko į 100 metrų kompleksinio plaukimo rungties finalą.

50 metrų plaukimo krūtine rungties finale R.Meilutytė nuplaukė distanciją per 29,44 sek. ir pagerino pasaulio čempionatų ir Europos rekordą. Antra finale liko jamaikietė Alia Atkinson (29,67 sek.), trečia - australė Sarah Katsoulis (29,94 sek.).

R.Meilutytė trečiadienį vykusiose atrankos varžybose taip pat finišavo pirma. Nuplaukusi distanciją per 29,56 sek., ji pagerino šios rungties Lietuvos bei pasaulio čempionatų rekordus. Pusfinalyje lietuvė irgi buvo greičiausia. Jos pasiektas rezultatas - 29,51 sek. - tapo jau ne tik Lietuvos ir pasaulio čempionatų, o ir Europos rekordu.

Nepraėjus nė valandai po pergalingo plaukimo, R.Meilutytė dalyvavo 100 metrų kompleksinio plaukimo rungties pusfinalyje. Distanciją įveikusi per 59,15 sek. ir pagerinusi Lietuvos rekordą, savo plaukime ji buvo greičiausia. Tarp visų 16 sportininkių jos rezultatas buvo trečias - tai užtikrino R.Meilutytei kelialapį į finalą, kuris vyks penktadienį vakare. Geriausią rezultatą pusfinalyje parodė jamaikietė A.Atkinson, kurią R.Meilutytė įveikė 50 metrų plaukimo krūtine rungties finale.

Sportininkė ketvirtadienį taip pat turėjo varžytis 100 metrų plaukimo laisvu stiliumi pusfinalyje, tačiau nusprendė jame nedalyvauti, kadangi jis vyko prieš pat 50 metrų plaukimo krūtine finalą.

Be R.Meilutytės, Stambule vykstančiame pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionate dalyvauja dar penki Lietuvos sportininkai: Raminta Dvariškytė, Vaidotas Blažys, Danas Rapšys, Mindaugas Sadauskas ir Giedrius Titenis.

Šiame čempionate varžomasi 25 metrų ilgio baseine. Olimpinio baseino ilgis - 50 metrų.

Pasveikino prezidentė

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino R.Meilutytę Stambule iškovojus auksą.

"Miela Rūta, vėl nugalėjai ir pradžiuginai Lietuvą! Mes didžiuojamės Tavimi. Nuoširdžiai sveikinu tapus pasaulio čempione ir pagerinus Europos rekordą. Visa Lietuva palaikė Tave ir labai džiaugiasi šia įspūdinga pergale. Tegul šis laimėjimas įkvepia Tave dar didesniems siekiams", - sakoma šalies vadovės sveikinime.

Prezidentė R. Meilutytei palinkėjo stiprybės, sėkmės, naujų pergalių ir gražių ateinančių švenčių.