LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Rūtos Meilutytės rekordą pagerino amerikietė

2017 07 25 20:50
Rūta Meilutytė Budapešte demonstravo tokį tempą, kokiu ji plaukė dar 2013 metais, kai pavyko pagerinti pasaulio rekordą. Vytauto Dranginio (LTOK) nuotrauka

Pasaulio plaukimo čempionate Budapešte Rūtai Meilutytei antradienį nepavyko priplaukti iki prizininkių pakylos. Moterų 100 m plaukimo krūtine finale triumfavo olimpinė čempionė amerikietė Lilly King, sykiu iš lietuvės nugvelbusi 2013 metais pasiektą pasaulio rekordą.

Distanciją amerikietė nuplaukė per 1 min. 04,13 sek. ir pagerino ketverius metus olimpinei, pasaulio ir Europos čempionei R. Meilutytei priklausiusį planetos rekordą (1:04,35). Sidabro medalį čempionate iškovojo kita JAV sportininkė Katie Meili (1:05,03), bronza turėjo tenkintis rusė Julija Jefimova (1:05,05). Dvidešimtmetė R. Meilutytė, po 50 metrų plaukusi ketvirta, tokią pat vietą išlaikė ir iki finišo. Jos laikas – 1:05,65 min.

Prie šį finalą „Danube“ arenoje visi laukė, jog kova dėl medalių vyks tarp trijų sportininkių, kurios buvo greičiausios atrankoje ir pusfinalyje. Kvalifikacinėse varžybose geriausią rezultatą buvo parodžiusi L. King (1:05,20), antras rezultatas priklausė J. Jefimovai (1:05,60), trečias – R. Meilutytei (1:05,81).

Pusfinalyje tituluočiausia šalies plaukikė plaukė dar greičiau – 1 min. 05,06 sek ir užtikrintai žengė į finalą. Tai buvo ketvirtasis rezultatas olimpietės karjeroje. Tokį tempą paskutinį kartą R. Meilutytė demonstravo dar 2013 metais, kuomet pavyko pagerinti pasaulio rekordą.

Pusfinalyje Rūtos rezultatas vėl buvo trečias. Šiame etape ją pranoko L. King (1:04,53) ir J. Jefimova (1:04,36). Rusijos sportininkės rezultatas tik 0,01 sek. lėtesnis nei R. Meilutytei priklausantis pasaulio rekordas.

„Pirmą dieną savo tikslus pasiekiau, todėl esu labai patenkinta. Finale stengsiuosi atiduoti visas jėgas. Reikia galvoti tik apie savo pasirodymą, nes visos varžovės finale pretenduoja į medalius“, – tvirtino R. Meilutytė.

Giedriui Titeniui Budapešte nepavyko patekti ir į antrą finalą. Kaip jau rašėme, 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje 28-erių anykštėnas buvo dvyliktas. O antradienį Giedrius varžėsi perpus trumpesnio nuotolio – 50 m – pusfinalyje. Distanciją lietuvis įveikė per 27,24 sek. ir bendrojoje įskaitoje liko keturioliktas.

Rio de Žaneiro olimpinė čempionė amerikietė Lilly King tapo ir pasaulio čempione, ir planetos rekordininke.Alfredo Pliadžio (LTOK) nuotrauka

Įdomu, kad tokį patį laiką jis pademonstravo ir devintame atrankos plaukime. Tai yra 0,04 sek. lėčiau nei šios rungties Lietuvos rekordas (27,20 sek.), kuris pačiam Giedriui ir priklauso.

Beje, tame pat, devintajame, atrankos plaukime kovojęs britas Adamas Peaty 50 m įveikė per 26,10 sek. ir pasiekė pasaulio rekordą. Ankstesnis geriausias planetos rezultatas, kuris priklausė pačiam atletui, pagerintas net 0,32 sek. Tačiau pusfinalyje britas skriejo tarsi viesulas ir tapo pirmuoju planetoje, kuriam šį nuotolį pavyko įveikti greičiau nei per 26 sek. A. Peaty 50 metrų krūtine įveikė per 25,95 sek. taip per vieną dieną „sumušdamas“ du pasaulio rekordus.

Britas Adamas Peaty tapo pirmuoju planetoje, kuriam 50 metrų krūtine pavyko įveikti greičiau nei per 26 sekundes.AFP/Scanpix nuotrauka

Antradienį „Danube“ arenoje kovojo dar vienas lietuvis – Deividas Margevičius. 22 metų kaunietis 200 metrų peteliškė nuplaukė per 2:00,63 min. ir pagerino sau priklausiusį Lietuvos rekordą (2:01,17 min.). Tiesa, bendrojoje rikiuotėje jis tenkinosi 31 vieta. Geriausią rezultatą atrankos varžybose žiūrovų džiaugsmui pasiekė čempionato šeimininkų atstovas Laszlo Csehas (1:54,08). D. Margevičius šiame čempionate kitose rungtyse nedalyvaus.

Tuo metu Danas Rapšys, 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje 0,17 sek. pagerinęs Lietuvos rekordą, pirmadienio vakarą pusfinalyje krašto rekordą pagerino dar sykį – šįkart dar 0,37 sek. Jis finišavo per 1 min. 46,56 sek. ir galutinėje įskaitoje užėmė dešimtą vietą. Nuo finalo jį skyrė 0,28 sek.

„Nors nepavyko patekti į finalą, pasirodymu esu patenkintas. Norėjau patekti į finalą, bet dar sykį pagerinti savo rezultatą taip pat yra gerai“, – sakė D. Rapšys. Jis dar varžysis 200 metrų plaukimo nugara varžybose bei su komandos draugais plauks estafetėje.