LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Ryškėja komplektacijos spragos

2017 04 03 17:24
Vaido Pauliukėno (kairėje) treniruojama „Šiaulių“ komanda per paskutines keturias minutes į 16 „Juventus“ taškų neatsakė nė vienu. Alinos Ožič nuotrauka

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate nutrūko penkių iš eilės Klaipėdos „Neptūno“ pergalių serija, o Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai neįtikėtinai lengvai sudorojo vieną stipriausių šio sezono Baltijos krepšinio lygos (BBL) ekipų Prienų-Birštono˙“Vytautą“.

Dviejų emocingų trenerių – Rimo Kurtinaičio ir Virginijaus Šeškaus – dvikovą laimėjo pirmasis. R. Kurtinaičio treniruojami „Lietuvos ryto“ krepšininkai prieniškius nugalėjo beveik 50 taškų skirtumu – 109:60.

Kada aiški baigtis

Toks rezultatas atrodo neįtikėtinas, nes „Vytautas“ šį sezoną pateko į BBL finalą ir trečiadienį su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa žais atsakomąsias finalo rungtynes (pirma akistata Prienuose baigėsi pasvaliečių pergale 83:80).

Po dvikovos su sostinės klubu V. Šeškus prisipažino apie pergalę net nesvajojęs, nes tam turėjęs priežasčių.

„Komandoje yra trys žmonės, kurie šį sezoną mus traukia: Tomas Delininkaitis, Saulius Kulvietis, Vytenis Lipkevičius. Jų nėra – rungtynių baigtis aiški“, – sakė V. Šeškus.

Pasak trenerio, rungtynių dieną T. Delininkaitis jautėsi nekaip, V. Lipkevičius iškrito iš rikiuotės, tad jis nematęs jokių variantų laimėti prieš „Lietuvos ryto“ ekipą.

„Vytauto“ treneris liko nusivylęs ir kai kurių žaidėjų nusiteikimu – noro akyse visiškai nesimatė.

V. Šeškus prisipažino padaręs klaidų prieš sezoną komplektuodamas komandą. „Ir taip ilgai gerai žaidėme, bet dabar išsibalansavome. Žaidėjai – be energijos“, – aiškino treneris.

„Lietuvos ryto“ komandoje rezultatyviausiai žaidęs 23 metų 208 cm ūgio Artūras Gudaitis pelnė pelnė 22 taškus ir surinko 27 naudingumo balus. Visa tai jis atliko per 13 aikštelėje praleistų minučių. Ir to pakako, kad aukštaūgis taptų praėjusios LKL savaitės žaidėju. Tai buvo rezultatyviausios A. Gudaičio rungtynės šį sezoną.

Natūralu, kad R. Kurtinaitis liko patenkintas tokiu auklėtinių žaidimu. Jis džiaugėsi pademonstruota gera gynyba ir tuo, kaip krepšininkai žaidė puldami.

„Charakterį vyrai turi, tik jį reikia parodyti. Buvo gražios rungtynės“, – sakė sostinės ekipos treneris.

„Neptūno“ dabar lauks rimtas iššūkis: šeštadienį klaipėdiečiai išvykoje žais su „Lietuvos rytu“, o kitą savaitę savo arenoje jie priims Kauno „Žalgirį“.

„Lietkabelis“ atsitiesė

Praėjusią savaitę netikėtai antausį nuo „Šiaulių“ gavę Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai parodė, kad juos nurašyti dar per anksti. Namie žaidę panevėžiečiai 74:61 palaužė šalies vicečempioną Klaipėdos „Neptūną“.

Dainiaus Adomaičio treniruojamas „Neptūnas“ po dviejų kėlinių pirmavo 7 taškų skirtumu, tačiau antroje rungtynių pusėje ėmė strigti puldami. Svečiams koją pakišo trečiasis kėlinys, per kurį buvo pelnyti tik 6 taškai, o „Lietkabelis“ per tą laiką surinko 22 ir susikrovė 9 taškų persvarą.

Šiuo pralaimėjimu buvo nutraukta penkių iš eilės „Neptūno“ pergalių serija LKL čempionate.

„Negalima pradėti rungtynių, padarant 11 klaidų, – komentavo D. Adomaitis. – Norėjome, kad klaidų būtų ne daugiau dešimties (suklydo 19 sykių), bet puolime priėmėme nesuprantamus sprendimus“.

„Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis pripažino, jog teigiamo impulso komandai suteikė nesėkmė prieš „Šiaulius“.

„Po pralaimėjimo „Šiauliams“ norėjosi sulįsti į žemę. Bet atsitiesėme ir parodėme, kad mus nurašyti yra per anksti“, – saviškiais džiaugėsi panevėžiečių strategas.

Klaipėdiečiai iš paskutinių 11 LKL rungtynių pralaimėjo tik antrą kartą, tačiau nesėkmė yra skaudi tuo, kad sumažina jų galimybes kovoti dėl 2–3 vietų.

„Neptūno“ dabar lauks išties rimtas iššūkis: kitas rungtynes klaipėdiečiai šeštadienį išvykoje žais su „Lietuvos rytu“, o kitą savaitę savo arenoje jie priims Lietuvos čempioną Kauno „Žalgirį“.

Dėl ko piktas V. Pauliukėnas

Šarūno Jasikevičiaus treniruojami žalgiriečiai per trečią kėlinį į nokdauną pasiuntė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkus ir čempionate iškovojo dvidešimt šeštą pergalę (94:70). Kauniečiai rungtyniavo be savo kapitono Pauliaus Jankūno, kuris priešpaskutiniame Eurolygos ture Kaune žaidžiant su Milano „Emporio Armani“ (italų klubas laimėjo 88:84) pelnė 12 taškų ir visų laikų rezultatyviausių Eurolygos žaidėjų sąraše pakilo į 9 vietą.

Po pergalės prieš Pasvalio ekipą Š. Jasikevičius turėjo priekaištų savo žaidėjams atsipalaidavimo.

„Antras kėlinys buvo katastrofa. Taip negalima žaisti. Negerbėme savo komandos taisyklių. Vėliau gerai viskas buvo, bet tai yra nuolatinė problema – po geros atkarpos atsipalaiduojame. Nežinau, kaip su tuo kovoti, bet ši problema egzistuoja“, – aiškino kauniečių vairininkas.

Dar labiau savo auklėtiniams kritikos negailėjo „Šiaulių“ treneris Vaidas Pauliukėnas. Jo treniruojama komanda 36 minutę prieš Utenos „Juventus“ pirmavo 78:70, tačiau per likusį laiką šiauliečiai nesugebėjo įmesti į krepšį, o „Juventus“ pelnė 16 taškų ir laimėjo 86:78.

Šiauliečius pražudė klaidos – jie kamuolį prarado net 23 kartus. Net 9 sykius kamuolį varžovams „padovanojo“ 17 taškų pelnęs ir 14 kamuolių atkovojęs puolėjas Tomas Lekūnas.

„Prieš rungtynes išsikėlėme tikslą suklysti ne daugiau dvylikos kartų. Jei ne klaidos, viskas būtų buvę kitaip“ – apmaudo neslėpė V. Pauliukėnas.

Ši dvikova liūdnai baigėsi 29 metų 188 cm ūgio „Šiaulių“ įžaidėjui Žydrūnui Keliui: trūko Achilo sausgyslė, todėl žaidėjui sezonas jau baigėsi.

„Netekti tokio žmogaus visam sezonui – labai bloga žinia“, – apgailestavo „Šiaulių“ strategas.

XXIX turas

Kauno „Žalgiris“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 94:70 (21:12, 20:28, 28:7, 25:23). E. Ulanovas 18 tšk. (8 atk. kam.), R. Seibutis (3–3/3) ir B. Motumas po 13; E. Žabas 19, A. Agafonovas 18 (7 atk. kam.), S. Babrauskas 12.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Prienų-Birštono „Vytautas“ 109:60 (33:21, 29:13, 24:12, 23:14). A. Gudaitis 22 (1–10/10), R. Giedraitis (3–4/5) ir C. Fisheris (7 rez. perd., 4 per. kam.) po 14; D. Šeškus 12 (7 kl.), A. Valeika ir V. Čižauskas po 10.

„Šiauliai“ – Utenos „Juventus“ 78:86 (24:23, 22:30, 22:9, 10:24). T. Lekūnas 17 (14 atk. kam., 9 kl.), D. Sabeckis 15 (7 atk. kam., 8 rez. perd., 4 kl.), L. Aukštikalnis 10; V. Šulskis 17 (11 atk. kam.), J. Diggsas 14, O. Galdikas ir D. Bičkauskis (5 per. kam.) po 12.

Alytaus „Dzūkija“ – Kėdainių „Nevėžis“ 83:73 (24:22, 12:10, 20:22, 27:19). A. Kaširovas 16, J. Gavinas 15, A. Hernandezas 13 (7 rez. perd.); T. Prostranas 16, J. Love'as 15, K. Petrukonis 13.

Panevėžio „Lietkabelis“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 74:61 (16:13, 15:25, 22:6, 21:17). K. Lavrinovičius 15, B. Madgenas (7 rez. perd.), G. Leonavičius ir Ž. Skučas po 10; M. Girdžiūnas 15, J. Grantas 13, D. Ewingas ir Ch. Loftonas po 10.