Ryškus akcentas rengiantis į Melburną

2011 01 05 0:00
R.berankis, įveikęs garsųjį prancūzą A.Clement'ą (dešinėje), jau pasirengęs naujam iššūkiui.
AFP/Scanpix nuotraukos

Australijoje vykstančiame teniso turnyre "Brisbane International" Ričardo Berankio ir Arnaud Clement'o dvikova baigėsi įspūdinga lietuvio pergale.

"ATP World Tour 250" serijos turnyro (prizų fondas - 422 300 JAV dolerių) pirmajame rate Ričardas garsųjį prancūzą nugalėjo 6:4, 6:3.

Ryškus akcentas rengiantis pirmosioms šių metų "Grand Slam" serijos varžyboms - atvirajam Australijos čempionatui, kuris jau sausio 17 dieną startuos Melburne.

Skambi pergalė

Į pagrindinį turnyrą Brisbane lietuvis pateko po kvalifikacijos varžybų. Ten jis praėjusį savaitgalį 6:7 (4:7), 6:1, 6:3 įveikė 31-erių Jeaną Rene Lisnard'ą (1177) iš Monako, 6:3, 6:3 nugalėjo 27 metų italą Marco Crugnolą (235) ir 6:3, 5:7, 6:2 laimėjo prieš Lenkijoje gimusį 31-erių australą Peterį Luczaką (137).

Į aštuntfinalį įsiveržęs dvidešimtmetis R.Berankis pasaulio tenisininkų klasifikacijoje užima 87 poziciją, 33-ejų A.Clement'as yra 78-as. Tik devyniais laipteliais aukščiau. Tačiau patirtimi ir titulais prancūzas smarkiai lenkia jaunąjį lietuvį (nors ir šis suaugusiųjų varžybose jau yra laimėjęs du "ATP Challenger Tour" serijos turnyrus). Kai 2001-aisiais A.Clement'as pirmą ir vienintelį kartą įsiveržė į "Grand Slam" serijos turnyro vienetų varžybų finalą - tuomet Australijos čempionate kovą dėl Didžiojo prizo jis 2:6, 2:6, 1:6 pralaimėjo legendiniam amerikiečiui Andre Agassi, - tais pačiais metais prancūzas įsiveržė į geriausių pasaulio tenisininkų dešimtuką. Per savo karjerą A.Clement'as ATP turnyruose 4 kartus triumfavo vienetų varžybose ir 5 sykius - dvejetų. O 2007 metais jis drauge su tėvynainiu Michaeliu Llodra Vimbldone tapo vyrų dvejetų čempionais.

Štai tokį varžovą antradienį nugalėjo bebaimis tenisininkas R.Berankis. Šiame turnyre jis jau uždirbo 32 ATP taškus ir 6990 dolerių.

Vokiški akcentai

Lietuvio konkurentas aštuntfinalyje - 37 vietą ATP klasifikacijoje užimantis 190 cm ūgio 27-erių vokietis Florianas Mayeris. Jis per savo karjerą yra laimėjęs devynis "ATP Challenger Tour" turnyrus, o aukščiausias vokiečio iškovojimas "Grand Slam" serijos turnyruose - 2004 metais Vimbldone pasiektas ketvirtfinalis.

F.Mayeris pirmadienį šešioliktfinalyje 6:2, 6:2 laimėjo prieš Vokietijoje gimusį 18-metį australą Bernardą Tomičių. ATP klasifikacijoje 208 vietą užimantis australas šiame turnyre dalyvauja šeimininko teisėmis. Įdomu, kad B.Tomičius 2008-aisiais laimėjo Australijos čempionato jaunių turnyrą ir, būdamas 15 metų, tapo visų laikų jauniausiu "Grand Slam" serijos jaunių turnyrų nugalėtoju.

Trys žvaigždės

R.Berankio ir F.Mayerio dvikovos laimėtojas trečiajame rate susitiks arba su 32-ejų čeku Radeku Štepaneku (62), arba jo šiandieniu varžovu 29-erių amerikiečiu Mardy Fishu (16). Šiame turnyre žaidžia ir trys pirmojo dešimtuko tenisininkai - 26-erių švedas Robinas Soderlingas (5), 28 metų amerikietis Andy Roddickas (8) ir 27-erių ispanas Fernando Verdasco (9).