Rytoj - kova dėl išlikimo

2013 04 19 6:00
Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate taškų kol kas neiškovojo. / hockey.lt nuotrauka

Lietuvos ledo ritulio rinktinės rytoj Donecke laukia kova su Estija dėl išlikimo pasaulio čempionato I B divizione.

Po poilsio dienos pasaulio pirmenybėse lietuviai patyrė dar dvi nesėkmes. Trečiadienį mūsiškiai pralaimėjo turnyro šeimininkei ir favoritei Ukrainos komandai - 0:7 (0:2, 0:2, 0:3). Per šią dvikovą lietuviai neprilygo varžovams ir pagal smūgius į vartus (12 prieš 50), o treneris Berndas Haake neleido pervargti komandos lyderiams, dažnai juos palikdamas ant suolo ir taip tausodamas jėgas prieš lemiamas kovas.

Deja, vakar Lietuvos ekipa suklupo ir žaisdama su Rumunija - 1:2 (0:1, 1:0, 0:1). Dažnesni smūgiai į vartus (33 prieš 25) nepadėjo iškovoti pirmųjų taškų. Pirmame kėlinyje rumunus į priekį išvedė Attila Goga (7:49). Antroje dvikovos dalyje Lietuvos komanda perėmė iniciatyvą ir kai įgijo net dviejų žaidėjų kiekybinę persvarą, rezultatą išlygino Dovydas Kulevičius (34:52). Deja, koją pakišo nedrausmingas žaidimas. Trečiame kėlinyje Algimantas Visockas už pražangą gavo 2 minutes baudos ir kiekybine persvara pasinaudoję Rumunijos ritulininkai persvėrė rezultatą (Szabolcsas Pappas, 49:17). Paskutinėmis rungtynių akimirkomis rumunai kovojo taip aktyviai, kad B.Haake net neturėjo galimybės vartininką Mantą Armalį pakeisti aikštės žaidėju.

Rytoj 15.30 val. lietuviai pradės kovą dėl išlikimo su taip pat visas rungtynes pralaimėjusia Estijos rinktine. Šią ekipą treniruoja buvęs Lietuvos rinktinės strategas Dmitrijus Medvedevas.

Vienintelio kelialapio į aukštesnįjį I A divizioną savininkas paaiškės po intriguojančios Ukrainos ir Lenkijos rinktinių akistatos. Vakar estus 5:3 įveikę lenkai tapo turnyro lyderiais, tačiau pirmąją vietą susigrąžinti galėjo vėliau vakare su olandais kovoję ukrainiečiai.