S.Ramanauskas – Europos jaunųjų čiuožėjų elite

2014 03 24 12:06
Salvijus Ramanauskas (dešinėje)  - naujoji  Lietuvos greitojo čiuožimo viltis.  Virginijos Ogulevičienės nuotrauka

Bulgarijos sostinėje surengtose Europos greitojo čiuožimo trumpuoju taku jaunimo taurės finalo varžybose 13-metis vilnietis Salvijus Ramanauskas iškovojo du medalius.

Finale čiuoždamas 500 m S.Ramanauskas iškovojo sidabro medalį, 777 m distancijoje buvo ketvirtas, o 1000 m nuotolį jis įveikė penktas. Bendrojoje įskaitoje talentingas sportininkas užėmė trečiąją vietą ir pelnė dar vieną medalį. Bronzos. Tai reiškia, kad tarp savo amžiaus čiuožėjų lietuvis Europoje yra trečias pagal pajėgumą.

Trenerės Virginijos Ogulevičienės auklėtinis Sofijoje varžėsi jauniausiųjų grupėje (gim. 200-2003 m.), ten po trijų Europos taurės atrankos etapų pateko tik šešiolika Senojo žemyno perspektyviausių čiuožėjų. Taurės finalo varžybos prilyginamos Europos jaunimo pirmenybėms, kadangi šios tokio amžiaus čiuožėjams neorganizuojamos – vyksta tik šios sporto šakos suaugusiųjų Europos čempionatai.

Salvijui tai buvo pirmos tokio aukšto lygio varžybos. Jausdamas nemažą atsakomybę vaikinukas puikiai atlaikė psichologinę įtampą, kuri neretai pakiša koją tokių varžybų debiutantams.

Kitais metais Europos jaunimo taurės varžybose Salvijus išbandys jėgas jau vyresnių čiuožėjų grupėje.

Savaitgalį Sofijoje organizuotame Europos taurės finale nedalyvavo kita V.Ogulevičienės išugdyta čiuožėja - olimpietė Agnė Sereikaitė. Ši sportininkė net penkis kartus iš eilės yra tapusi Europos jaunimo taurės finalo nugalėtoja. Kadangi dėl kitų varžybų Agnė buvo priversta praleisti du Europos taurės etapus, ji nepateko į finalą. Kitą sezoną A.Sereikaitė nebegalės dalyvauti šiose jaunimo varžybose. Rudenį čiuožėjai sukaks 20 metų, tad nuo šiol ją matysime tik suaugusiųjų turnyruose.