Šachmatai: vaikinų konkurencija didesnė

2013 03 28 15:39
wikipedia.org nuotrauka

Šalies jaunių šachmatų čempionų titulus iškovojo Tomas Laurušas ir Miglė Lepeškaitė.

Panevėžyje surengtų Lietuvos jaunių (iki 18 metų) šachmatų pirmenybių devyniolikos vaikinų turnyro nugalėtoju tapo kaunietis Tomas Laurušas (ELO koeficientas 2377). Čempiono sąskaitoje - 6,5 taško iš 7 galimų. Jis iškovojo šešias pergales ir vieną partiją baigė lygiosiomis. Sidabro medalis atiteko kitam Kauno atstovui Tomui Tvarijonui (2062), jį nuo čempiono atskyrė pusantro taško. Po 4,5 taško surinko ir trečiąją-penktąją vietas pasidalijo plungiškis Gytis Vaičekauskas (2113), šiaulietis Rokas Klabis (2150) bei panevėžietis Tadas Vanagas (2098).

Merginų pirmenybių, kuriose konkuravo tik 5 dalyvės, nugalėtoja tapo kaunietė Miglė Lepeškaitė (1802), ji surinko 6 taškus iš 10 galimų. Pustaškiu nuo čempionės atsliko biržietė Radvilė Klepečkaitė (1648), trečia buvo vilnietė Ivona Misiuk (1689), nuo pirmenybių laureatės M.Lepeškaitės ją atskyrė 1,5 taško.

Pirmenybių nugalėtojai ir vicečempionai iškovojo teisę atstovauti šaliai Europos ir pasaulio jaunių čempionatuose.