Šachmatininkė D.Daulytė iškovojo tarptautinio vyrų meistro titulą

2014 03 31 19:32
Asmeninio albumo nuotrauka

Sekmadienį vieną svarbiausių pergalių karjeroje iškovojusi šachmatininkė Deimantė Daulytė (ELO-2388) ne tik įveikė tituluotą komandos draugę Viktoriją Čmilytę (ELO-2511), bet ir iškovojo tarptautinio vyrų meistro titulą („International master“ – angl.).

Tam, jog D.Daulytė pelnytų šį titulą, trijuose turnyruose reikėjo įvykdyti normas bei FIDE reitinge surinkti 2400 taškų. Nors kol kas lietuvė tiek taškų neturi, tačiau dar nepriskaičiuoti taškai, kuriuos ji iškovojo nugalėdama V.Čmilytę bei Rusijos didmeistrę.

V.Čmilytė tarptautinio vyrų meistro titulą iškovojo dar 2001-aisiais, o prieš ketverius metus ji pelnė ir aukščiausią įmanomą titulą - vyrų didmeistrio.

Pirmadienį atnaujintame FIDE reitinge abi geriausios Lietuvos šachmatininkės patenka į šimtuką: V.Čmilytė yra 13-a, o D.Daulytė – 81-a. Reitingo lydere lieka vyrų turnyruose žaidžianti vengrė Judit Polgar (ELO-2685), antra yra 2013 metų pasaulio čempionė kinė Yifan Hou (ELO-2618), trečia – Indijos šachmatininkė Humpy Koneru.

Vyrų reitinge daugiausiai taškų turintis Lietuvos šachmatininkas Eduardas Rozentalis (ELO-2624) užima 157 vietą.

Primename, jog V.Čmilytė ir D.Daulytė spalio 11-31 dienomis dalyvaus pasaulio moterų šachmatų čempionate. Planetos pirmenybėse 64 šachmatininkės bus suskirstytos poromis pagal reitingą, t.y. pirma žais prieš 64-ą, antra – prieš 63-ią ir t.t., todėl norint išvengti dvikovos su čempionato favoritėmis jau pirmame rate, reikalingas aukštas reitingas.