Šachmatų karaliene tapo ukrainietė

2015 04 06 17:36
Sočyje Marija Muzyčuk tapo pajėgiausia pasaulio šachmatininke. LŽ archyvo nuotrauka

Sočyje (Rusija) vykusiame pasaulio moterų šachmatų čempionate pirmąją vietą iškovojo ukrainietė Marija Muzyčuk.

Čempionato finale 22-ejų M. Muzyčuk (ELO koeficientas 2526) 2,5:1,5 įveikė 30-metę rusę Nataliją Pogoniną (ELO - 2456).

Pirmojoje finalo partijoje užfiksuotos lygiosios. Antrąją laimėjo baltosiomis figūromis žaidusi M. Muzyčuk. Likusios dvi partijos baigėsi lygiosiomis ir tai padėjo ukrainietei užsitikrinti titulą.

"M. Muzyčuk ilgą laiką buvo sesers Annos šešėlyje. Marija laikyta talentinga, bet silpnesne už seserį. O Sočyje ji pranoko Anną. M. Muzyčuk stilius – aštrus, jai tinka žaisti atkrintamųjų varžybų sistema", - finalo išvakarėse LŽ sakė pajėgiausia Lietuvos šachmatininkė Viktorija Čmilytė.

Prieš pirmenybes M. Muzyčuk buvo reitinguojama 8 pozicijoje, o N. Pogonina 31-oje, tad rusės žygis iki finalo taip pat tapo netikėtumu.

Po finalo žurnalistų paklausta, ar tikėjosi nugalėti, M. Muzyčuk papasakojo įdomią istoriją: "Kai prieš kelionę į pirmenybes kroviausi daiktus, į lagaminą įsidėjau ir suknelę. Sesuo paklausė: kam tiek drabužių, ar tikiesi ten likti ilgam? Atsakiau, kad taip. Tuomet ji paklausė: ar suknelė skirta čempionato atidarymo ceremonijai? Aš atsakiau: ne, ji skirta uždarymo ceremonijai! Taigi, aš iš anksto tikėjausi pergalės."

Naujajai pasaulio šachmatų čempionei atiteko 53,4 tūkst. eurų premija. Pralaimėjusioji gavo 26,7 tūkst. eurų.

V. Čmilytė, turėjusi 4 reitingą, pasaulio čempionate pasirodymą baigė aštuntfinalyje, kai 1,5:2,5 pralaimėjo gruzinei Meri Arabidzei. Kita Lietuvos atsotvė Deimantė Daulytė (40 reitingas) suklupo jau pirmame rate, kai neatsilaikė prieš lenkę Moniką Socko.