Sadauskas ir Duškinas pateko į Europos plaukimo čempionato pusfinalį, estafetės komanda – į finalą

2013 12 15 14:26
Mindaugas Sadauskas AFP/Scanpix nuotrauka

Sekmadienį Herninge (Danija) baigsis Europos plaukimo trumpame baseine čempionatas. Paskutinę pirmenybių dieną rytinėse varžybose startavo būrys Lietuvos plaukikų. Moterų 50 m laisvuoju stiliumi rungtyje turėjusi startuoti Rūta Meilutytė baseine nepasirodė.

Sėkmingiausiai susiklostė vyrų 50 metrų peteliške rungtis, kurioje tarp 58 dalyvių buvo ir keturi lietuviai. Geriausiai pasirodė Lietuvos rekordą pagerinęs Mindaugas Sadauskas, kuris nuotolį įveikė per 23,33 sek. bei su vienuoliktu rezultatu pateko į pusfinalį. Kitame etape plauks ir asmeninį rekordą pagerinęs Tadas Duškinas, kurio rezultatas 23,43 sek. atrankoje buvo tryliktas. Deividas Margevičius užėmė 27 vietą (23,73 sek.), o Jevgenijus Ragozinas – paskutinę, 58-ą (25,39 sek.).

200 metrų plaukimo krūtine atrankos įveikti nepavyko nei Giedriui Titeniui, nei Igoriui Kozlovskiui. Sėkmingiau sekėsi G.Titeniui, kuris užėmė 18 vietą (2 min. 8,07 sek.). Lietuvį nuo patekimo į finalą skyrė 1,15 sek. I.Kozlovskis tarp 47 dalyvių užėmė 25 vietą (2 min 10,38 sek.).

200 metrų laisvojo plaukimo rungtyje startavo net keturi Lietuvos sportininkai. Vis dėlto nė vienam iš jų patekti į finalą nepavyko. Iš lietuvių geriausiai pasirodė viename finale jau plaukęs Danas Rapšys, kuris distanciją įveikė per 1 min. 46,07 sek. Norint startuoti finale reikėjo plaukti bent 1,06 sek. greičiau. Šioje rungtyje startavęs Povilas Strazdas užėmė 29 vietą (1 min 47,12 sek.), Simonas Bilis buvo 33-as (1 min. 47,38 sek.), o Deividas Margevičius liko 40-as (1 min. 47,75 sek.).

Vakare vyksiančioje pusfinalių ir finalų programoje startuos ir vyrų 4 po 50 m estafetė. Lietuviai atrankoje atplaukė per 1 min 28,01 sek. bei su devintu rezultatu pateko į finalą.

Primename, jog 100 metrų krūtine rungties finale startuos Rūta Meilutytė.