Šalies sklandytojai – pasaulio elite

2015 08 18 6:00
Vladas Motūza dar prieš čempionatą neabejojo, kad sklandytuvas „mini LAK“ padės jam tapti prizininku. kvitrina.com nuotrauka

Du Lietuvos sklandytojai – Vladas Motūza ir Edita Skalskienė planetos pirmenybėse lipo ant prizininkų pakylos.

Dvi savaites Pociūnuose vykusiame pasaulio sklandymo čempionate 13,5 m klasėje V. Motūza iškovojo sidabro medalį, o Danijoje pasibaigusiame VIII pasaulio moterų sklandymo pirmenybėse dalyvavusi vienintelė Lietuvos atstovė E. Skalskienė pelnė bronzos medalį.

Paskutinę varžybų dieną Pociūnuose po atlikto dvylikto pratimo V. Motūza surinko 950 taškų ir buvo ketvirtas. Tačiau bendrojoje įskaitoje, surinkęs 10 487 taškus, lietuvis į priekį praleido tik italą Stefano Ghiorzo (10 879), kuris paskutiniame pratime užėmė trečiąją vietą.

Baigęs pasirodymą V. Motūza sakė, jog išsipildė dar prieš čempionatą pasakyti jo žodžiai, kad su tokiu greitu sklandytuvu kaip „mini LAK“ tarp čempionato dalyvių jis bus prizininkas. Antroji vieta – geriausias V. Motūzos rezultatas tarptautinėse varžybose. Prieš 11 metų pasaulinėje klasėje lietuvis buvo ketvirtas. Šio čempionato rezultatas parodė, jog Lietuvos bendrovėje „Sportinė aviacija ir Ko“ pagamintas sklandytuvas – vienas geriausių savo klasėje.

Kovoje dėl trečiosios vietos nugalėjo JAV atstovas Francisas G. Pinas (8954 taškai). Jis laimėjo pratimą ir lemiamu momentu sugebėjo aplenkti Prancūzijos (Antoine'ą Havetą) ir Australijos (Morganą Sandercooką) pilotus.

Tuo metu Danijoje kovojusioms moterims permainingi orai sutrukdė atlikti paskutinį dvyliktą pratimą. Iš viso čempionate sklandytojoms palankios buvo tik aštuonios dienos iš dvylikos numatytų. Jau pirmą pratimą baigusi ketvirta, o vėliau balansavusi tarp antrosios ir trečiosios pozicijų, E. Skalskienė bendrojoje įskaitoje surinko 4408 taškus ir „klubinėje“ klasėje užėmė trečiąją vietą.

Galutinėje rikiuotėje Lietuvos sklandytoja tik 56 taškais atsiliko nuo čempionės titulą iškovojusios vokietės Sabrinos Vogt, ir tik 14 – nuo sidabrą pelnisuios kitos Vokietijos sportininkės Christine Grite. Iš viso šioje klasėje varžėsi 17 sportininkių iš devynių valstybių – Australijos, Čekijos, Danijos, Italijos, Olandijos, Prancūzijos, Rusijos, Vokietijos ir Lietuvos.