LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Santykius aršiai aiškinosi lyderiai

2017 08 10 13:05
Praėjusio sezono čempionas „Žalgiris“ ir bronzos medalininkė „Sūduva“ nugalėtojo neišsiaiškino. fkzalgiris.lt nuotrauka

Centrinėje Lietuvos futbolo A lygos XX turo dvikovoje sostinėje titulą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ ir stebuklus UEFA Europos lygoje krečianti Marijampolės „Sūduva“ santykius aiškinosi ne tik mušdami įvarčius.

Per rungtynes netrūko ir aistrų, ir pasistumdymų, ir keiksmų. bene labiausiai išsiskyrė momentas baigiantis pirmam kėliniui, kai žalgirietis Povilas Leimonas šiurkščiai sužaidė prieš Liną Klimavičių. Pastarasis, turėjęs ne vieną sunkią traumą, šoko aiškintis santykių su savo skriaudėju, o netrukus stumdymosi sūkuryje atsidūrė ir daugiau žaidėjų. Teisėjas ginčą išsprendė abiem incidento dalyviams parodydamas geltonąsias korteles.

Antrame kėlinyje sužaidus penkias minutes į „Sūduvos“ vartus buvo skirtas 11 m baudinys, kai kamuolys pataikė į bandžiusio blokuoti varžovo smūgį Mariaus Činiko ranką. Marijampolės ekipos žaidėjai nebuvo patenkinti šiuo sprendimu, jie apeliavo į teisėją, bandydami įrodyti, kad prieš pataikęs į ranką kamuolys buvo palikęs aikštės ribas. Besiginčyjant Marius Činikas net pastūmė teisėją Manfredą Lukjančuką ir užtai buvo nubaustas geltona kortele. Arbitras sprendimo nepakeitė, o Mantas Kuklys išvedė Lietuvos čempionus į priekį 1:0. „Sūduvai“ rezultatą pavyko išlyginti 79 minutę. Po kampinio pratęsus ataką P. Leimonas perdavė kamuolį Semirui Kerlai, kurio smūgis galva buvo tikslus.

Ši dvikova kėlė intrigą ir tuo, jog „Sūduvai“ tai buvo puikus kontrolinis testas prieš kelionę į Bulgariją, kur vyks pirmos UEFA Europos lygos ketvirto atrankos etapo rungtynės. Rugpjūčio 17 dieną Marijampolės klubas Razgrade žais su „Ludogorec“ futbolininkais, kurie iš Čempionų lygos atrankos eliminavo būtent „Žalgirį“. „Sūduvos“ strategas Vladimiras Čeburinas šiai akistatai galės lengviau viską planuoti, nes A lyga vėlesniam laikui nukėlė tris šalies čempionato rungtynes, kuriose rugpjūčio 13, 17 ir 23 dienomis turėjo kovoti „Sūduva“.

Ne mažiau intriguojančios buvo ir kitos trečiadienio A lygos rungtynės, kur jėgas išmėgino šalies vicečempionai „Trakai“ ir „Kauno Žalgiris“. Iki XX turo „Trakai“ šalies čempionate buvo nepralaimėję jau 3 mėnesius arba 8 rungtynes paeiliui, o antrą kvėpavimą įgavęs „Kauno Žalgiris“ jau per šešerias iš eilės rungtynes rinko taškus. Tai buvo dvi ilgiausios serijos lygoje. Šį kartą Fortūna šypsojosi svečiuose žaidusiai „Trakų“ ekipai, kuriai iškovoti pergalę padėjo Michailo Šyškos įvartis paskutinę rungtynių minutę – 2:1.

Svečiai pirmavo po Valentino Jeriomenkos įvarčio 41 min., o šeimininkų žaidėjas Aurimas Raginis 83 min. rezultatą išlygino.

XX turas

Vilniaus „Žalgiris“ – Marijampolės „Sūduva“ 1:1 (0:0). Įvarčiai: M. Kuklys (50 iš baudinio); S.Kerla (79).

„Kauno Žalgiris „ – Trakų „Trakai“ 1:2 (0:1). Įv.: A. Raginis (83); V. Jeriomenka (41), M.Šyška (90).

8. „Kauno Žalgiris“ 20 14:32 14

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: D. Šernas („Žalgiris“) – 12, A. Paniukovas („Atlantas“) – 11, Elivelto („Žalgiris“) ir M. Maksimovas („Trakai“) – po 9 įvarčius.