Šaškininkai pasirodė puikiai

2014 12 27 6:00
Arturas Tunkevičius. facebook.com nuotrauka

Planetos jaunimo (iki 19 metų) ir kadetų (iki 16 metų) tarptautinių šaškių čempionatuose Lenkijoje puikiai pasirodė Lietuvos jaunimas. Planetos čempionu jaunimo pirmenybėse tapo vilnietis Arturas Tunkevičius (treneris Edvardas Bužinskis), jis tarp 28 dalyvių surinko 14 taškų iš 18 galimų.

Kartu su pasaulio čempiono titulu Lietuvos šaškininkui bus suteiktas ir tarptautinio meistro vardas. Sidabro medalis vaikinų čempionate atiteko olandui Martijnui Van Ijzendoornui (14 tšk.), o bronza tenkinosi Mongolijos atstovas Sukhbatas Tsogtbaataras (12 tšk.). Šiaulietis Domantas Norkus ir vilnietis Anris Plaksis (2013 metų pasaulio čempionas), surinkę po 10 taškų, užėmė atitinkamai 10 ir 13 vietas. 19-mečių merginų pirmenybėse (18 dalyvių) tik papildomo kriterijaus dėka sidabro medalis atiteko šiaulietei Mildai Jocaitei (trenerė Sandra Laurutienė), surinkusiai 11 taškų iš 16 galimų. Beje, 17-metė M. Jocaitė rugsėjo pradžioje tapo paprastųjų šaškių pasaulio čempione. Auksą merginų pirmenybėse iškovojo rusė Nurgujana Azarova (11 tšk.), o bronza tenkinosi Anastasija Barišava (11 tšk.). Dramatiškai pasibaigusiame merginų kadečių (28 dalyvės) čempionate vilnietė Leticija Dubickaitė (11 taškų iš 18 galimų), pralaimėjusi paskutinio rato mačą sidabrą iškovojusiai rusei Rufinai Ajupovai (12 tšk.), liko ketvirta.