Scheidtų šeima dėl ateities apsispręsti neskuba

2016 08 17 15:11
Gintarė Scheidt dalyvavo trečiosiose olimpinėse žaidynėse. Vytauto Dranginio/LTOK nuotrauka

Pekine – sidabro medalis, Londone – šešta, Rio de Žaneire – septinta. Taip olimpinėse žaidynėse sekėsi garsiausiai Lietuvos buriuotojai Gintarei Scheidt, dalyvaujančiai „Laser Radial“ klasės varžybose.

Finaliniame plaukime Lietuvos delegacijos vėliavnešė buvo ketvirta, tačiau bendroje buriuotojų įskaitoje liko septinta. G. Scheidt iš viso surinko 90 baudos balų. Olimpine čempione tapo Olandijos buriuotoja Marit Bouwmeester (61 balas), sidabrą laimėjo airė Annalise Murphy (67), bronzą – danė Anne-Marie Rindom (71). Rio de Žaneire „Laser Radial“ klasės varžybose iš viso varžėsi 37 sportininkės.

Taškai buriavime skaičiuojami sumuojant užimtas vietas. Kas surenka mažiau taškų, t.y. daugiau aukštesnių vietų, tas ir nugali. Medalių plaukime baudos taškai dvigubinami ir pridedami prie jau turimų.

Jau pirmame iš dešimties plaukimų G.Scheidt pažeidė starto linijos taisyklę ir vietoj antros vietos, kurią užėmė tame etape, buvo nublokšta už visų varžovių nugaros. Buriavime prasčiausias vieno plaukimo rezultatas neskaičiuojamas, bet jau kartą maksimalų baudos taškų kiekį surinkusi lietuvė daugiau rizikuoti negalėjo. Ji plaukė stabiliai, tačiau kelios žemesnės vietos kituose plaukimuose neleido jai įsiterpti į kovą dėl medalių.

„Šiek tiek nepasisekė, nes jau buvau atkovojusi prarastas pozicijas ir pakilusi į penktąją vietą bendroje įskaitoje. Tačiau viskas sprendėsi prie pat finišo, kai visos buriuotojas suplaukė į krūvą. Labai gaila, nes viena aukštesnė vieta šiame medalių plaukime man būtų pelniusi dviem laipteliais aukštesnę poziciją bendroje įskaitoje. Apmaudu dėl to. Vertinant varžybas galiu pasakyti, jog atsidūriau savo vietoje. Vyravo labai stiprūs vėjai, yra merginų, kurios stipresnės esant tokioms sąlygoms ir būti dešimtuke – džiugu“, – po finišo sakė G. Scheidt.

33 metų sportininkė dar nežino, ką veiks ateityje: „Su vyru pailsėsime, pagyvensime įprastu gyvenimo ritmu, o po to dėliosime ateities planus.“

Gintarės vyras brazilas Robertas Scheidtas vyrų „Laser“ klasės įskaitoje liko per žingsnį nuo medalio. 43 metų buriuotojas surinko 89 baudos balus ir į priekį praleido čempionu tapusį australą Tomą Burtoną (73 balai), kroatą Tonči Stipanovičių (75) ir Naujosios Zelandijos atstovą Samą Meechą (85).

R. Scheidtas yra vienas tituluočiausių ne tik Brazilijos, bet ir viso pasaulio buriuotojų. Per penkerias olimpines žaidynes nuo 1996-ųjų jis yra iškovojęs du aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius.

Brazilo ir lietuvės šeima augina du sūnus – septynerių Eriką ir trejų Luką.

Olimpiadoje varžėsi dar vienas Lietuvos buriuotojas 27-erių Juozas Bernotas. „RS:X“ klasės įskaitoje jis liko 26-as tarp 36 dalyvių (278 balai). Nugalėjo olandas Dorianas van Rijsselberghe'as (25).