Šeimininkai triumfavo futbolo ir tinklinio varžybose

2016 08 23 6:00
Olimpiniais čempionais JAV krepšininkai tapo trečią kartą iš eilės. Reuters/Scanpix nuotrauka

Paskutinę Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dieną medalius išsidalijo komandinių sporto šakų atstovai.

Didelio populiarumo sulaukusiose olimpiados krepšinio varžybose triumfavo JAV rinktinė. Turnyro finale amerikiečiai nesunkiai palaužė Serbijos krepšininkus 96:66 (19:15, 33:14, 27:14, 17:23).

Finalas be intrigos

Trečią kartą iš eilės olimpiniais čempionais tapę amerikiečiai neleido suabejoti savo pranašumu. Lygi kova vyko tik pirmosiomis finalo rungtynių minutėmis. Vėliau JAV rinktinė spurtavo ir įpusėjus rungtynėms buvo priekyje 52:29. Antroje rungtynių dalyje skirtumas toliau augo, o ketvirto kėlinio pradžioje perkopė 40 taškų ribą – 84:43. Tik tuomet amerikiečiai atleido vadžias ir serbai šiek tiek sumažino atsilikimą (96:66).

Nugalėtojams net 30 taškų pelnė Kevinas Durantas. DeMarcusas Cousinsas pridėjo 13, Klay Thompsonas 12, Paulas George'as – 9. Serbų gretose rezultatyviausiai žaidė Nemanja Nedovičius (14 tšk.), Milanas Mačvanas (11) ir Milošas Teodošičius (9).

Mike'o Krzyzewskio treniruojama JAV rinktinė olimpine čempione tapo trečią kartą iš eilės – amerikiečiai taip pat triumfavo 2008-aisiais Pekine ir 2012-aisiais Londone.

Kovoje dėl bronzos medalių Ispanijos krepšininkai po įnirtingos kovos 89:88 (23:17, 17:21, 27:26, 22:24) palaužė Australijos komandą. Bronzą ispanams išplėšė Sergio Rodriguezas. Likus žaisti 5 sekundes, jis išprovokavo Pattricko Millso pražangą, realizavo baudų metimus ir persvėrė rezultatą savo komandos naudai. Per likusį laiką australai nesugebėjo suregzti rezultatyvaus atsako.

Ispanijos rinktinei 31 tašką pelnė Pau Gasolis. 14 pridėjo Nikola Mirotičius, 11 – S. Rodriguezas. Australų gretose pasižymėjo P. Millsas (30 tšk.), Davidas Andersenas (15) ir Ryanas Broekhoffas (13).

Moterų krepšinio turnyre taip pat triumfavo JAV. Amerikietės kovoje dėl aukso 101:72 palaužė ispanes. Bronza atiteko serbėms, jos 70:63 pranoko Prancūziją.

Išsipildė Neymaro svajonė

Olimpiados futbolo turnyre pirmą kartą triumfavo Brazilijos rinktinė su garsiuoju Neymaru priešakyje.

„Barcelonos“ klubo žvaigždė tvirtino, kad jo svajonė yra tapti olimpiniu čempionu. Ir ją jam pavyko pasiekti, kai finale „Maracanos“ stadione po 11 m baudinių serijos įveikė vokiečius.

Neymaro (kairėje) triumfas laimėjus olimpiados futbolo turnyrą. /AFP/Scanpix nuotrauka

Neymaras įmušė puikų baudos smūgį 27 min., tačiau antrame kėlinyje, 59 min. rezultatą išlygino Maxas Meyeris. Vėliau įvarčių nebuvo pelnyta ir komandoms teko rungtis 11 m baudinių serijoje. Joje lemiamas tapo Neymaro tikslus smūgis, po jo brazilai triumfavo 5:4. Po šios akimirkos Neymaras suklupo ir pravirko.

„Pastaruoju metu Brazilijos rinktinė patyrė keletą apmaudžių nesėkmių. Todėl laimėti olimpiadą buvo gyvybiškai svarbu. Mums pavyko įrodyti, kad Brazilijos futbolas nėra miręs. Jaučiame didžiulį palengvėjimą“, – po triumfo kalbėjo Neymaras.

Bronzos medalius laimėjo Nigerijos futbolininkai, mažajame finale 3:2 įveikę Hondūro rinktinę.

Vokietija atsigriebė moterų futbolo turnyre. Čia vokietės 2:1 nurungė švedes. Bronza atiteko kanadietėms, kurios 2:1 palaužė be medalių likusias braziles.

Tinklinyje – šeimininkų triumfas ir apmaudas

Pasidžiaugęs aukso medaliu, Neymaras su komandos draugais nuskubėjo į Rio de Žaneiro „Ginasio do Maracanazinho“ areną, kur dėl čempionų titulo kovėsi Brazilijos ir Italijos tinklininkai.

10 tūkst. žiūrovų aktyviai palaikomi brazilai sugebėjo nugalėti italus vos po trijų setų kovos – 3:0 (25:22, 28:26, 26:24).

Olimpiniais čempionais Brazilijos tinklininkai tapo po 12 metų pertraukos. Pekine ir Londone jie tenkinosi sidabro medaliais. Beje, 2004-ųjų olimpiadoje Atėnuose finale brazilai taip pat įveikė italus.

Bronza atiteko amerikiečiams. Dramatiškame mažajame finale jie 3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 25:19, 15:13) nugalėjo Rusijos tinklininkus.

Moterų tinklinio turnyras baigėsi netikėtai. Vienos olimpiados favoričių Brazilijos tinklininkės grupės turnyre laimėjo visas 5 kovas, bet ketvirtfinalyje turėjo pripažinti Kinijos pranašumą – 2:3. Kinijos tinklininkės vėliau 3:1 palaužė Olandiją, o finale – 3:1 Serbiją ir tapo čempionėmis. Bronzos medaliais pasipuošė amerikietės, 3:1 įveikusios olandes.

Mikkelis Hansenas (dešinėje) svariausiai prisidėjo prie Danijos rankininkų pergalės prieš prancūzus. /AFP/Scanpix nuotrauka

Rankinyje – europiečių dominavimas

Olimpiados rankinio varžybose medalius išsidalijo Europos rinktinės.

Vyrų varžybose olimpiniais čempionais pirmą kartą tapo Danijos rankininkai. Finale jie 28:26 (16:14) palaužė nugalėtojos titulą gynusią Prancūzijos rinktinę. Prie auksinės pergalės svariai prisidėjo 8 įvarčius pelnęs Mikkelis Hansenas.

Bronzos medalius iškovojo Vokietijos rinktinė, 31:25 (17:13) nugalėjusi Lenkijos nacionalinę komandą.

Moterų varžybos baigėsi netikėtumu. Olimpinėmis čempionėmis pirmą kartą tapo Rusijos rankininkės, nors pastaruosius 7 metus jos jokiose varžybose nebuvo pelniusios apdovanojimų. Finalo rungtynėse Rusijos komanda 22:19 (10:7) nugalėjo Prancūziją. Bronzą iškovojo norvegės, 36:26 (19:13) pranokusios olandes.

Amerikiečiai nepralenkiami

Per 16 dienų trukusias Rio de Žaneiro olimpines žaidynes 205 valstybių sportininkai rungėsi 28 sporto šakose. Jie išsidalijo 306 medalių komplektus.

Olimpinius apdovanojimus laimėti pavyko 87 šalių atletams. Medalių įskaitoje su 121 apdovanojimu nepralenkiami buvo amerikiečiai. Jie iškovojo 46 aukso, 37 sidabro ir 38 bronzos medalius.

Lietuvos olimpinė rinktinė su 1 sidabro ir 3 bronzos apdovanojimais klasifikuojama 64 vietoje. Latviams šį kartą aukso medalių laimėti nepavyko, o estai tenkinosi vienu bronzos apdovanojimu, kurį iškovojo keturvietė irkluotojų įgula.