Šeimininko triumfas

L+
2013 07 08 6:00
S.Vettelis pirmą kartą pasaulio čempionato etapą laimėjo namie. AFP/Scanpix nuotrauka

Pasaulio "Formulės -1" čempionato devintąjį etapą - Vokietijos Grand Prix lenktynes - sekmadienį laimėjo iš antrosios pozicijos startavęs "RedBull - Renault" ekipos narys, triskart pasaulio čempionas, šio sezono lyderis vokietis Sebastianas Vettelis.

Tai buvo ketvirtoji vokiečio pergalė šį sezoną ir 30-oji per visą karjerą "Formulės-1" lenktynėse. 60 trasos ratų (308,623 km) S. Vettelis įveikė per 1.41:14,711. Tai pirmoji jo pergalė namie. Antrąją ir trečiąją vietas uėmė "Lotus - Renault" lenktynininkai – atitinkamai suomis Kimi Raikkonenas ir prancūzas Romainas Grosjeanas.

“Formuės -1" bendroji įskaita po devynių etapų iš 19: 1. S.Vettelis (Vokietija) 157 tšk.; 2. Fernando Alonso (Ispanija) 123; 3. K.Raikkonenas (Suomija) 116; 4. Lewisas Hamiltonas (Didžioji Britanija) 99; 5. Markas Webber is(Australija) 93; 6. Nico Rosbergas (Vokietija) 84; 7. Felipe Massa (Brazilija) 57; 8. R.Grosjeanas (Prancūzija) 41; 9. Paulas Di Resta (Didžioji Britanija) 36; 10.Jensonas Buttonas (Didžioji Britanija) 33.

Konstruktorių rikiuotėje po devynių etapų pirmauja "RedBull - Renault" komanda, ji jau 67 taškais lenkia "Mercedes" ekipą.

Dešimtasis "Formulės-1" etapas - Vengrijos Grand Prix lenktynės - vyks liepos 28 dieną.