Šeimininkų apetitas sparčiai didėja

2010 09 10 0:00
Turkijos rinktinė į pasaulio čempionato pusfinalį pateko pirmą kartą.

Pasaulio čempionato šeimininkai Turkijos krepšininkai kol kas savo aistruoliams dovanoja džiaugsmo kupinas akimirkas.

Turnyro ketvirtfinalyje užvakar turkai nepaliko vilčių Slovėnijos rinktinei - sutriuškino ją 27 taškų skirtumu - 95:68. Stipriausių pasaulio rinktinių ketvertuke Turkija atsidūrė pirmą kartą.

Savų žiūrovų karštai palaikomi turkai rungtyniauja lyg ant sparnų ir kol kas laimėjo visas septynerias rungtynes. Trečiadienio vakarą 15 tūkst. žiūrovų ovacijos Stambulo "Sinan Erdem Dome" arenoje padėjo šeimininkams iškovoti dar vieną svarbią pergalę.

Slovėnai per šias rungtynes priešinosi tik pusę pirmo kėlinio. Po to Turkijos ekipa spurtavo 10:0 ir nutolo 27:14. Po dviejų kėlinių turkai pirmavo 19 taškų skirtumu (50:31), po trijų - net 28 taškais (71:43), ir abejonių, kas laimės, neliko niekam.

Nugalėtojai per šias rungtynes demonstravo įspūdingą taiklumą - pataikė net 71 proc. dvitaškių (22 iš 31) ir 59 proc. tritaškių (10 iš 17). Tuo metu slovėnai įmetė tik 12 dvitaškių iš 33 (36 proc.).

Turkijos rinktinę treniruojantis bosnis Bogdanas Tanjevičius po pergalės neslėpė džiaugsmo: "Sužaidėme puikiai, vaikinai aikštėje skrajojo. Tai buvo geriausios mūsų rungtynės per šį čempionatą. Prieš turnyrą troškau patekti į pusfinalį, tačiau mūsų apetitas didėja."

"Net jei būtume žaidę neutralioje aikštėje, turkai vis tiek laimėtų", - varžovų pranašumu neabejojo slovėnas Boštjanas Nachbaras.

Jo komandai teks varžytis dėl 5-8 vietų, o Turkija pasaulio čempionato pusfinalyje šeštadienį kausis su Serbija.

"Turime pasinaudoti šeimininkų statusu. Aistruolių palaikymas mus įkaitina. Tikiuosi, kad iškopsime į finalą ir pateksime į Turkijos krepšinio istoriją", - sakė puolėjas Keremas Gonlumas.

Turkija - Slovėnija 95:68 (27:14, 23:17, 21:12, 24:25).

E.Ilyasova 19, S.Guleras 12, O.Onanas, K.Tunceri ir H.Turkoglu po 10; S.Bečirovičius ir B.Nachbaras po 16, P.Brežecas ir U.Slokaras po 10.