Sėkmė prancūzams atsuko nugarą

2008 06 19 0:00
Po pergalės prieš prancūzus džiūgaujantys italai "nardė" žalioje stadiono vejoje.

Dviejų pricipinių varžovų akistatoje triumfavo pasaulio čempionai italai. Jie antradienį D grupės trečiojo turo rungtynėse 2:0 (1:0) nugalėjo nesėkmių virtinės priblokštą planetos vicečempionę Prancūziją.

Tiek italams, tiek prancūzams šioje dvikovoje reikėjo tik pergalės. Tik ji galėjo pakoreguoti nesėkmingai besiklostančio turnyro eigą. Kaip ir prieš dvejus metus pasaulio čempionato finale, šį kartą sėkmė vėl šypsojosi italams.

Italai pasinaudojo fortūnos dovanomis

Prancūzai jau pirmajame kėlinyje patyrė dvi dideles netektis. 9-ąją minutę po dvikovos su italu Gianluca Zambrotta sunkią traumą patyrė ir aikštę paliko aktyviausias ir pavojingiausias ekipos žaidėjas saugas Franckas Ribery. Kėlinio viduryje už pražangą savo baudos aikštelėje raudona kortelė buvo parodyta gynėjui Ericui Abidaliui, o italai šaltakraujiškai realizavo 11 m baudinį. Jau antrajame kėlinyje po Daniele De Rossi baudos smūgio Prancūzijos žaidėjų sienelėje stovėjęs prancūzas Thierry Henry kyštelėjo koją ir lemtingai pakeitė kamuolio skriejimo kryptį.

Nors ir likę mažumoje, prancūzai kovojo negailėdami jėgų, Italijos gynyba šį kartą neklydo. O pavojingiausią Karimo Benzemos smūgį antrojo kėlinio viduryje sėkmingai atrėmė vartininkas Gianluidži Bufonas. Italai šiose rungtynėse turėjo ne vieną galimybę dar padidinti skirtumą, bet iš žaidimo "iššauti" nesugebėjo.

Sėkmingą Italijos ekipos pasirodymą kiek aptemdė dviejų pagrindinių saugų grandies žaidėjų Andrea Pirlo ir Gennaro Gattuso pražangos, įvertintos geltonomis kortelėmis. Tai buvo antrosios abiejų futbolininkų kortelės turnyre, tad ketvirtfinalio dvikovoje su Ispanija Italijos rinktinei teks verstis be savo lyderių.

Trenerių komentarai

Po skaudaus pralaimėjimo Prancūzijos rinktinės strategas Raymondas Domenechas pasiguodė, kad jiems nesisekė nuo pat rungtynių pradžios, tačiau patikino, kad jis didžiuojasi savo žaidėjais. "Esame nusivylę, kadangi sėkmė mus apleido. Bet, nepaisant to, mes kovojome iki galo ir niekada nepasidavėme. Manau, ši komanda turi gražią ateitį. Patirtis, kurią čia įgijome, labai pravers ruošiantis 2010 metų pasaulio čempionatui."

Italas Roberto Donadoni teigė, kad nereikėtų visos atsakomybės suversti vien aklai sėkmei. "Ši pergalė - dovana visiems žaidėjams, kurie labai sunkiai dirbo, kad patektų į ketvirtfinalį. Be abejo, mums šiek tiek pasisekė, bet mes sukūrėme daug progų, kurių neišnaudojome. Ką gi, laukia dar sunkesnis išbandymas. Ispanija yra labai gera komanda, su ja kovoti bus labai sunku."

STATISTIKA:

Prancūzija - Italija 0:2 (0:1). 25 min. Andrea Pirlo iš 11 m baudinio, 62 min. Daniele De Rossi. Teisėjas - Liuboš Michel (Slovakija).