Sėkmingi lietuvių grybšniai

2014 08 18 21:04
Giedrius Titenis nusiteikęs iš Europos čempionato grįžti ne tuščiomis. AFP/Scanpix nuotrauka

Pirmadienį Vokietijos sostinėje Berlyne prasidėjo 32-asis Europos vandens sporto šakų čempionatas. Jame Lietuvos garbę gina dvylika sportininkų – plaukikai ir šuolininkai į vandenį.

Mūsų plaukikų komandoje – 8 vyrai ir 2 merginos. Lygiai pusę vyrų rinktinės sudaro JAV studijuojantys Lietuvos plaukikai: Mindaugas Sadauskas, Simonas Bilis, Tadas Duškinas bei Igoris Kozlovskis. Kiti keturi – Lietuvoje besitreniruojantys ir studijuojantys: Giedrius Titenis, Danas Rapšys, Deividas Margevičius bei Gytis Stankevičius. Abi čempionate startuosiančios merginos – Rūta Meilutytė ir Eva Gliožerytė, gyvena bei treniruojasi Plimute (Anglija).

Šuoliuose į vandenį varžysis dvi jaunos sportininkės – Indrė Marija Girdauskaitė ir Modesta Kaminskytė. Deja, pajėgiausias Lietuvos šuolininkas į vandenį Ignas Barkauskas antrus metus iš eilės dėl traumos negali dalyvauti prestižinėse varžybose. Praėjusiais metais dėl rankos lūžio Ignas nedalyvavo pasaulio čempionate Barselonoje, o šiemet priverstas praleisti kovas dėl rankos pirštų lūžio.

Kaip prieš čempionatą tikino Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Emilis Vaitkaitis, šios Europos pirmenybės – tarpinė stotelė pakeliui į Rio De Žaneiro olimpiadą: „Berlyne reikia stengtis įvykdyti normatyvus, kurie leis startuoti kitų metų pasaulio čempionate Kazanėje, o jau ten – kautis dėl olimpinių žaidynių kelialapių. Mūsų rinktinės treneriai nusiteikę optimistiškai. Kai kurie jų Berlyne tikisi tokių rezultatų, apie kuriuos garsiai kalbėti nepadoru. Iš vyrų šiais metais išties laukiame labai daug. Visas čempionatas turi būti vyriškas, o jo pabaigoje iš Kinijos atvykusiai R. Meilutytei, tarsi ant gerai iškepto torto, liks uždėti tik skanią uogą.“

Pirmadienį rytinėse varžybose nudžiugino G. Titenis, į 100 m krūtine rungties pusfinalį patekęs ketvirtu rezultatu: vienas Lietuvos rinktinės lyderių šeštajame atrankos plaukime finišavo trečias – 1:00,48 min. Dar geriau Giedrius pasirodė pusfinalyje: pirmame plaukime jis finišavo pirmas (59,35 sek.) ir užtikrintai pateko į finalą, kuris vyks antradienio vakarą (19.34 val.). Tarp 16 pusfinalio dalyvių lietuvio rezultatas buvo trečias.

„Giedrius akivaizdžiai sustiprėjęs fiziškai, tvirtas psichologiškai. Tikimės, kad jis plauks visų rungčių finaluose bei iškovos medalį“, – sportininku tikėjo E. Vaitkaitis.

Puikiai pirmadienį pasirodė ir T. Duškinas, pasiekęs Lietuvos rekordą 50 m rungtyje peteliške (23,98 sek.). Šeštame atrankos plaukime jis užėmė ketvirtąją vietą bei tryliktu rezultatu pateko tarp šešiolikos pusfinalio dalyvių. Ankstesnis šalies rekordas bei asmeninis Lietuvos plaukiko rezultatas buvo 24,07 sekundės. Vakare pusfinalyje Tadas dar sykį pagerino šalies rekordą (23,72 sek.), tačiau šis rezultatas tarp 16 pusfinalio dalyvių buvo tik vienuoliktas.

Į finalą pirmadienį per stebuklą pateko Lietuvos vyrų rinktinė – D. Rapšys, S. Bilis, T. Duškinas ir M. Sadauskas. Diskvalifikavus rumunus, estafetės 4 po 100 m laisvuoju stiliumi pirmajame atrankos plaukime mūsiškiams atiteko ketvirtoji vieta, aštuntoji pozicija bendrojoje įskaitoje bei galimybė finale kovoti dėl medalių. Finale mūsiškiai finišavo aštunti (3:19,46), tačiau diskvalifikavus ispanus, Lietuvos vyrai liko septinti. Čempionais tapo prancūzai, sidabrą pelnė rusai, o bronzos medalis atiteko italams.