Sensacijos sulaukta ketvirtadienį

2008 01 25 0:00
Po svaiginamos J.W.Tsonga (nuotraukoje) pergalės R.Nadaliui beliko ramiai pasitraukti iš mūšio lauko.

Tikra sensacija galima pavadinti pirmuoju atvirojo Australijos teniso čempionato (prizų fondas 20,6 mln. Australijos dolerių) vyrų vienetų varžybų finalininku tapusio 22-ejų prancūzo Jo Wilfriedo Tsonga pergalę prieš tituluotą 21 metų ispaną Rafaelį Nadalį.

Tik 38 vietą ATP reitinge užimantis J.W.Tsonga vakar pusfinalyje per 2 valandas be didelio vargo 6:2, 6:3, 6:2 nugalėjo antrąją pasaulio raketę R.Nadalį. Prancūzo varžovas paaiškės šios dienos pusfinalyje, kur susitiks triskart šio turnyro nugalėtojas titulą ginantis šveicaras Roger Federeris (1) ir serbas Novakas Djokovičius (3).

Pirmą kartą į "Grand Slam" serijos turnyro finalą iškopęs J.W.Tsonga tapo tik aštuntuoju Prancūzijos tenisininku, kuris pateko į atvirojo Australijos čempionato finalą.

Vakar vykusiose moterų vienetų pusfinalio varžybose rusė Marija Šarapova (5) per valandą įveikė serbę Jeleną Jankovič (3) - 6:3, 6:1 ir antrus metus iš eilės žais šio turnyro finale. Kitame pusfinalyje serbė Ana Ivanovič (4) po permainingos kovos 0:6, 6:3, 6:4 pašalino slovakę Danielą Hantuchovą (9).

M.Šarapovos ir A.Ivanovič mačas dėl čempionės titulo įvyks rytoj, šeštadienį.