Septintoji „Žiemos klasika“

2015 01 02 13:33
Susitikimą Vašingtono „Nationals Park“ beisbolui skirtoje arenoje stebėjo 42 tūkst. 832 žiūrovai. AFP/Scanpix nuotrauka

Pirmąją Naujųjų metų dieną vykusiose septintosiose Šiaurės Amerikos nacionalinės ledo ritulio lygos reguliariojo sezono „Žiemos klasikos“ (Winter Classics) rungtynėse po atviru dangumi Vašingtono „Capitals“ namie 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) įveikė Čikagos „Blackhawks“ komandą.

Žaidė beisbolo arenoje

Įpusėjus pirmajam kėliniui po tikslių Erico Fehro (07:01) ir Alekso Ovečkino (11:58) smūgių šeimininkai pirmavo 2:0, tačiau dar pirmajame kėlinyje Patrickas Sharpas (13:36) sušvelnino rezultatą, o antrajame kėlinyje Brandonas Saadas (23:15) įmušė išlyginamąjį įvartį - 2:2. Pergalingą įvartį, likus 13 sekundžių iki susitikimo pabaigos, į svečių vartus įmušė Troy'us Brouweris (59:47).

Beje, tai buvo tik antroji šeimininkų pergalė nuo 2008-ųjų vykstančiose „Winter Classics“ serijos rungtynėse.

Susitikimą Vašingtone „Nationals Park“ beisbolui skirtoje arenoje stebėjo 42 tūkst. 832 žiūrovai.

Po šios pergalės „Capitals“ ledo ritulininkai surinko 45 taškus ir Rytų konferencijoje pakilo į šeštąją vietą. Nesėkmę patyrusi Čikagos ekipa (52 taškai) Vakarų konferencijoje liko antra.

1200-osios D. Zubraus rungtynės

Tuo metu ir toliau iš nesėkmių liūno nesugeba išlipti Naujojo Džersio „Devils“ ekipa su Dainiumi Zubrumi. Paskutinę 2014-ųjų dieną Naujojo Džersio ledo ritulininkai svečiuose 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) neatsilaikė penktąją vietą Rytuose užimantiems Detroito „Red Wings“ ledo ritulininkams. Tai buvo dvidešimt šeštas „Devils“ pralaimėjimas per 39 rungtynes. 33 taškus turintis Naujojo Džersio klubas Rytų konferencijoje uyra keturioliktas.

Šį susitikimą stebėjo 20 tūkst. žiūrovų. 16 minučių žaidęs lietuvis nė karto nesmūgiavo į varžovų vartus, blokavo du varžovų metimus ir antrajame kėlinyje atsėdėjo 2 baudos minutes. Iš viso 36-erių D. Zubraus sąskaitoje per 31 šio sezono mačą – 2 įvarčiai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 16 baudos minučių.

Beje, tai buvo 1200-osios puolėjo iš Lietuvos rungtynės NHL reguliariajame sezone karjeroje, per kurias jis įmušė 223 įvarčius, atliko 356 rezultatyvius perdavimus bei „uždirbo“ 745 baudos minutes.

Pagal šį rodiklį 1996-aisiais NHL naujokų biržoje penkioliktuoju numeriu pakviestas D. Zubrus pakilo į 101 vietą ir pavijo šimtojoje pozicijoje esantį britą Oweną Nolaną, kuris 1200 rungtynių reguliariajame sezone sužaidė 1990-2010 metais.

Be to, lietuvis sužaidė 92 rungtynes atkrintamosiose varžybose, per jas įmušė 11 įvarčių, atliko 24 rezultatyvius perdavimus ir atsėdėjo 72 baudos minutes.