Septyniolikmečiai čempionato starte suklupo po pratęsimo

Penktadienį Kaune prasidėjusio pasaulio jaunių (iki 17 metų) vaikinų krepšinio čempionato Lietuvos rinktinei nepavyko pradėti pergale. Pauliaus Juodžio auklėtiniai po pratęsimo 63:69 (17:13, 21:17, 9:17, 14:14, 2:8) nusileido bendraamžiams iš Kanados.

Pirmoje mačo dalyje sėkmingai aikštės gynybą naudoję lietuviai vienu metu buvo įgiję 13 taškų pranašumą (38:25), tačiau trylika taškų be atsako pelnę kanadiečiai išlygino rezultatą.

Paskutinėmis mačo minutėmis lietuviai buvo įgiję 7 taškų pranašumą, tačiau kanadiečiai ėmė spausti mūsiškius ir sušvelnino rezultatą, o likus žaisti 10 sekundžių tritaškiu nuo lentos išplėšė pratęsimą. Per papildomą laiką Lietuvos krepšininkai neatsilaikė ir patyrė nesėkmę.

Mūsų šalies rinktinėje rezultatyviausiai žaidė po 13 taškų pelnę Edvinas Šeškus (14 atk. kam.), Lukas Grabauskas (8 atk. kam.) ir Žydrūnas Jurgutis. Ernestas Serkevičius pridėjo 10, Haroldas Saprykinas – 7, Gediminas Žalalis – 5, Karolis Ražukas – 2 taškus.

„Pirmoje rungtynių dalyje vaikinus kaustė jaudulys, o mes su juo nesusitvarkėme. Žinojome, kad varžovai rungtyniauja greitai. Tris ketvirčius laikėmės, tačiau pabaigoje mus iš vėžių išmušė kibi jų gynyba. Jie nuolat keitėsi ginamaisiais, spaudė ir atkirto nuo kamuolio mūsų įžaidėjus“, – sakė Lietuvos rinktinės strategas P. Juodis.

Antrąsias pasaulio čempionato B grupės rungtynes Lietuvos rinktinė šeštadienį 18.10 val. žais su Korėjos krepšininkais.

Kitose penktadienį vykusiose čempionato B grupės rungtynėse praėjusių metų Europos šešiolikmečių pirmenybių bronziniai prizininkai Ispanijos krepšininkai 80:62 nugalėjo Pietų Korėjos ekipą. A grupėje Kinija 80:68 įveikė Egipto bendraamžius.

Į ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias grupių komandas.