Septynios įgulos – du medaliai

2016 06 28 6:00
Iš Europos pirmenybių Henrikas Žustautas (kairėje) parsivežė sidabro medalį, o Ignas Ramanauskas – bronzos. Jurijaus Vaščenkovo nuotrauka

Rusijos sostinėje Maskvoje vykusiame Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate medalius iškovojo Lietuvos sportininkai Henrikas Žustautas ir Ignas Navakauskas.

Kanojininkas H. Žustautas pelnė sidabro medalį, o baidarininkas I. Navakauskas kartu su latviu Aleksejumi Rumiancevu pasidalijo bronzos medalius.

Sprinto (200 m) rungties finale H. Žustautas nuotolį įveikė per 39,398 sekundės ir tik 0,273 sek. atsiliko nuo čempiono titulą apgynusio ruso Andrejaus Kraitoro. Bronzos medaliu tenkinosi pasaulio čempionas baltarusis Artiomas Kozyrius – 39,585 sekundės. Anksčiau Lietuvai keturis medalius – du aukso (2010 ir 2013 m.) ir du bronzos (2009 ir 2012 m.) – šioje rungtyje yra iškovojęs Jevgenijus Šuklinas.

Baidarininkui I. Navakauskui pavyko pakartoti praėjusių metų rezultatą. Jis iš Maskvos grįžo su bronzos medaliu. Lietuvis, kaip ir tokį pat medalį pelnęs latvis A. Rumiancevas, 200 m nuotolį įveikė per 35,072 sekundės. Europos čempionu tapo britas Liamas Heatas (34,412 sek.), o sidabras, kaip ir pernai Čekijoje, atiteko švedui Petteriui Menningui (34,872 sek.). Čempiono titulą gynęs serbas Marko Dragosavljevičius (35,172 sek.) liko penktas.

Šeštąją vietą Maskvoje užėmė Lietuvos dvivietė baidarė, kurią irklavo Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas. Mūsų duetas 1000 m nuotolį įveikė per 3 min. 16,54 sekundės. Nuo bronzą iškovojusių planetos pirmenybių bronzos medalininkų serbų Marko Tomicevičiaus ir Milenko Zoričiaus lietuviai atsiliko 2,708 sekundės. Ketvirtą kartą iš eilės žemyno čempionais tapo vokiečiai Maxas Hoffas ir Marcusas Grossas (3:12,732), antri finišavo vengrai Tiboras Hufnagelis ir Bence Dombvaris.

Dviviečių baidarių sprinto varžybose Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas užėmė devintąją vietą. Praėjusių metų Europos pirmenybių bronzos medalininkai šįkart 200 m nuotolį įveikė per 33,288 sekundės. Nuo serbų Nebojšos Grujičiaus bei Marko Novakovičiaus, kurie žemyne triumfavo pirmą kartą, lietuviai atsiliko 2,004 sekundės. Sidabro medaliai atiteko vengrams Bencei Horvatui ir Matei Szomolanyi (21,332 sek.), bronza – praėjusių metų čempionams vokiečiams Ronaldui Rauhei ir Tomui Liebscheriui (31,384 sek.). Kaip ir pernai, ketvirti liko olimpiniai čempionai rusai Jurijus Postrygajus ir Aleksandras Djačenka (31,396 sek.).

Maskvoje iš viso startavo septynios Lietuvos baidarininkų ir kanojininkų įgulos. Šiame čempionate dirbo Tarptautinės kategorijos teisėjas Saulius Raziūnas.